Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Žiežmarių apylinkių liūtys nusiaubė ir laukus, ir kelius
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kaišiadorių r. Žiežmarių miestelio apylinkes antradienį nusiaubė smarki liūtis – sugadinti keliai, suniokoti pasėliai, užtvindytos gatvės.

Pirminiais duomenimis, Kaišiadorių regione iškrito nuo 30 iki 60 mm kritulių, užtvindyta daugiau kaip 10 ha žemės ūkio naudmenų. Savivaldybė svarsto apie galimybę mokėti kompensacijas ūkininkams ir žemės savininkams, kurių pasėliai.

Trečiadienį po pietų susirinksianti savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija ketina savivaldybėje skelbti ekstremalųjį įvykį.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Žala bus didelė ir spręsime, kaip pašalinti padarinius“, – BNS sakė Kaišiadorių r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas.

Jo teigimu, bandoma sureguliuoti vandens lygį, bet labai daug kritulių dar pasipildo iš laukų.

Žiežmariuose išsiliejusi Strėvos upė užliejo aplinkines teritorijas.

Savivaldybė skelbia, kad dėl iškritusio neįprastai didelio kritulių kiekio ir liūties Kaišiadorių r. šiuo metu yra keletas sugadintų ir nepravažiuojamų kelių: Mūro Strėvininkai–Jegelonys, Liutonys–Kietaviškės, Žiežmariai–Nemaitonys ties Pakertais, Burbiškių k. Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Varkalėse kelyje Žiežmariai–Klėriškės.

Nuo liūties nukentėjo ir Kėdainiai. Kėdainių savivaldybė skelbia, kad vandens lygis dėl nesibaigiančio lietaus gerokai pakilęs ir upėse, ir tvenkiniuose, ir kanaluose. Daugelyje vietovių permirko dirvožemiai.  

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos