Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Gyvenimas toks...
Žemės ūkio įmonės prašo 22,4 mln. eurų lengvatinių paskolų

Vilnius. Žemės ūkio ir žuvų produktų gamintojai bei perdirbėjai pateikė paraiškų lengvatinėms paskoloms už 22,4 mln. eurų – tai daugiau kaip pusė šiai dėl koronaviruso epidemijos skirtai priemonei numatytos sumos. 

Per nepilną priemonės veikimo mėnesį iki rugsėjo 11 dienos sulaukta 65 paraiškų, praneša Žemės ūkio paskolų garantijų fondas. 

Iš viso jau yra patvirtinta paskolų už 12,6 mln. eurų, vidutiniškai vienam ūkio subjektui yra suteikiama 299 tūkst. eurų paskola. Tebevertinamų paraiškų suma siekia 9,8 mln. eurų, o likusi priemonės dalis – 17,6 mln. eurų. 

Bioversija m7 2024 02 22

„Pirmasis mėnuo parodė situacijos rimtumą ir didelį ūkių susidomėjimą šia priemone – sulaukėme daug paraiškų, o šiai dienai subjektų prašoma paskolų suma jau siekia daugiau kaip pusę numatyto 40 mln. eurų priemonės įgyvendinimo biudžeto“, – pranešime sako laikinoji fondo direktorė Romalda Globienė.

Lengvatinės paskolos pagal šią priemonę teikiamos žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse veikiantiems ūkio subjektams, susidūrusiems su apyvartinio kapitalo trūkumu.

Paskolos gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos iki 1 mln. eurų ir iki 36 mėnesių laikotarpiui, taikoma fiksuota metinė palūkanų norma nuo 0,1 iki 0,69 procento. Paskolos administravimo mokestis siekia iki 2 proc., tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2,5 tūkst. eurų. 

Paskolos yra teikiamos iki šių metų pabaigos. Šiuo metu sutartys dėl priemonės įgyvendinimo yra pasirašytos su 27 finansų tarpininkais visoje Lietuvoje.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos