BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Žemaitijoje – dar viena tragiška nelaimė ganykloje
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Telšiai. Dar viena nelaimė užfiksuota Telšių r. – ganykloje rastas negyvas vyras, kurį, kaip spėjama, subadė galvijas. Tai jau antras toks tragiškas įvykis Lietuvoje per pusantro mėnesio.   

Policijos suvestinėje pranešama, kad rugsėjo 12 d. Patumšalių kaime, laukuose, rastas mirusio vyro (g. 1960 m.) kūnas su sužalojimais. Įtariama, kad vyrą subadė galvijai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Ekologinių mėsinių galvijų augintojų asociacijos direktorius ir LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovas doc. Arūnas Rutkauskas teigė, kad jį pasiekė tik kuklios žinios apie nelaimę – vyras ėjo vienas, o jį subadė mišrūnas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Turiu pagrindo manyti, kad padarytos tos pačios klaidos, kurios ir lemia tokias nelaimes – einame pas gyvulius po vieną, nebrokuojame piktų galvijų, pamirštame elementarų saugumą. Kad ir kaip būtų gaila, dažniausiai tokiais atvejais kalti būna patys ūkininkai, tiesa, dėl šio paskutinio atvejo tai tik mano prielaida, nes daugiau informacijos nėra“, – sakė doc. A. Rutkauskas.

Liepos 26 d. ganykloje (Varėnos r.) buvo rastas ir garsus Lietuvos sūrininkas, Sūrių festivalio organizatorius Audrius Jokubauskas, kurį taip pat pražudė jautis.

Augintojams dažnai kartojama, sakoma seminaruose, kad einant pas gyvulį niekada negalima prarasti budrumo – visada išlieka rizika būti sužeistam. Mėsinis galvijas – didelis gyvulys ir, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, gali būti pavojingas. Tokias aplinkybes gali lemti staigus stresas, kurį gyvulys pajunta pasikeitus sąlygoms, taip pat nepažįstamas kvapas, garsas ar kiti jam neįprasti veiksmai.

Autorius: manoūkis.lt
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos