Žali kryžiai – jau ir Lietuvos ūkininkų laukuose!
2019-11-08
asociatyvi nuotr.

Kaunas. Lapkričio 7 d. susirinkęs žemdirbių protesto akcijos organizacinis štabas sudėliojo protesto akcijos planą ir preliminarias datas. Nuspręsta, kad žemdirbių akcija vyktų etapais. Pirmas etapas - „Žalieji kryžiai“.

Šiandien, lapkričio 8 d. prasidėjo akcija - „Žalieji kryžiai“. Pirmieji tylaus žemdirbių protesto prieš nebepakeliamas sąlygas žemės ūkiui ženklai jau atsirado Kėdainių, Kauno rajonuose, prie didžiųjų automagistralių.

Lietuvos žemės ūkio tarybos bei Grūdų augintojų asociacijos pirmininkas, Kėdainių rajono ūkininkas Aušrys Macijauskas portalui manoukis.lt sakė, kad iniciatyva taip atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į žemdirbius, į jų gyvenimą kilo iš pačių ūkininkų. Jie socialiniuose tinkluose aktyviai dalijosi šia idėja ir ragino visus bendraminčius prisidėti prie jos.

„Mums, žemdirbių protesto organizaciniam štabui, beliko tik palaikyti“, - sako A. Macijauskas, pridurdamas, kad tiek Lietuvos ūkininkų sąjunga, tiek ir asociacijos, vienijančios grūdų augintojus, pieno gamintojus, ekologinius ūkius, daržininkus, palaiko tokią protesto idėją ir tarpusavyje ragina savo narius nelikti abejingiems.

LŪS savo paskyroje „Facebook“ rašo, jog „Žalieji kryžiai“ – tai tyli ir taiki akcija, per savaitę (idealu - per šį savaitgalį) turinti pasiekti masiškumą.

Kaip informuoja LŪS, šios akcijos metu žemės ūkio subjektai – ūkininkai, bendrovės stato savo dirbamoje žemėje žalius (būtinai žalius, sodrios žalios spalvos) kryžius prie kelių, kuriuose yra didžiausias judėjimas. Matmenys – turi būti aukšti, gerai matomi ir atkreipiantys dėmesys. Kad akcija pasiektų tikslą – kryžių reikia daug!

Pasak akcijos iniciatorių - tai žinutė, nešama visuomenei ir politikams, kad žemės ūkis tampa nebepakeliama našta, simbolizuojant sunaikintą kaimą ir naikinamą žemės ūkį.

LŪS socialiniuose tinkluose ragina visus aktyviai įsijungti į akciją ginant savo – ūkininko – profesijos vardą. Rajonų, kurie neturi intensyvių kelių ruožų, ūkininkai prašomi padėti artimiausių rajonų kolegoms, kurie tokių kelių turi.

Būkime pagaliau vieningi! – kviečia akcijos iniciatoriai.

Lietuvos ūkininkų pastatytas žalias kryžius Kėdainių rajone (A. Macijausko nuotr.)

Įdomu tai, kad žalius kryžius savo laukuose rugsėjo pabaigoje statė ir Vokietijos ūkininkai. Apie tai rašėme manoukis.lt portale. Vokiečiai žaliais kryžiais savo laukuose norėjo parodyti bendrą šalies žemės ūkio situaciją ir ateitį, kokios gali būti naujojo Vokietijoje siūlomo įstatymų, reglamentuojančių ir kai kuriuos ūkininkavimo aspektus, pasekmės.

Kokie bus tolesni Lietuvos žemdirbių protesto akcijos etapai, kol kas dar neskelbiama. Pasak A. Macijausko, kitą savaitę numatyta, kad protesto organizacinis štabas vėl susirinks į pasitarimą. „Žiūrėsime, kokie yra politikų veiksmai, ar jų nėra, kokia situacija. Pagal tai ir bus priimti sprendimai dėl tolesnių žemdirbių veiksmų“, - portalui manoukis.lt penktadienį sakė A. Macijauskas.

Primename, kad spalio 29-ąją Lietuvos žemės ūkio taryba surengė posėdį, o po to spaudos konferenciją, kurioje visuomenei išplatino žinią, jog lapkričio pabaigoje planuojama organizuoti visą Lietuvą apimančią protesto akciją. Taip būtų elgiamasi, jeigu Prezidentas, Seimas ir Vyriausybė neišgirs žemdirbių balso, reikalaujančios baigti šalies žemės ūkio naikinimą.  

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(30)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • bronius.

  ne kryžius statyt, o pieną iš alytaus pilt prie seimo. šitokia proga bet avinam nedašuto...

 • apgailetina

  pradėkit melstis už valdžias ir jas laiminti, o nebekeikiti, kad ateitu į sveiką protą , kad Dievas širdį ir akis atvertų pradėti sąžiningai tarnauti Lietuvai, ką gali padėti kryžius , jei nepadės Dievas? nustokit stabmeldžiaut !

 • Jeronimas

  Verksnelis su visa vyriausybe ir seimu rankom ploja ,kokie tie kaimiečiai durni,pliusus žalius stato , juokinga .Seiman su kryžiais eit ir prie kiekvienos kedes pastatyt

 • Audrė

  O ko su technika nevažiuojate prie Seimo? Į Seimą? Laukiate Tado Blindos? Tai susivienykit ir kovokit, o ne kryžius statykit. Juos pagaminti kertami medžiai....tad ne tokie jau jie ir "žali"

 • Saulius

  Ne žalia kryžių reikia statyti o jau juodos spalvos

 • Tai.dddd

  Sakot savikaina didesnė nei kaina. Kai nebuvo mokesčių buvo interesas(noras) taupyti,racionaliau galvoti. O dabar - kuo daugiau sutaupau,tuo daugiau mokesčiai atsiriekia. Tad nusprendžiau,kad geriau investuoti į techniką,naujoves,pragyventi padeda ir firmos,duodamos mokėjimų atidėjimas,kartais ir avansu sumoka už produkciją. Ir bet kokiu atveju didesniu būt geriau. Pats esu nuo labai mažo pradėjęs. Jei neturi kito darbo,tai ir skursi . O džipas l.reikalingas,nes niekas kelių netvarko, žiemą nevalo. Gerai vienas komentatorius rašė,pavydim džipo,o kad kombainas už jį kelis kartus brangesnis,tai jau ne. O miestas pilnas prabangių mašinų,ten kažkodėl visiems patinka.Tad nuomonių yra įvairių,bet solidarumas būtinas-bent kryžius pastatykim.

 • DDDDD

  M kokie propogandistai, ar dar neaišku kad su ta akcija visokie talmantai, Stančikai macijauskai is jūsų padarys durnelius. Kokia nesąmonė verkti dėl mokesčių, kai visiems seniai aišku buvo kad kažkas pradės skaičiuoti ir juos teks mokėti. Ir ne kryžius ant laukų statyti o reikia pradeti reikalauti tai kas gyvibiskai aktualu dėl išlikimo. O dėl kirsinimo nebeverta kalbėti visi tiek esate sukiršinti kad ir patys nesuprantate. Vakar vienas per žiniai atvirai tyčiojasi dėl bekcizio kuro ir prabangius mersus o kitas kaimietis net nesugeba nei atsakyti nei paneigti.. Taigi ar vis dar galvojat kad kažkas su šia akcija jus atstovauja ir kažką keičia

 • Albinas

  gal geriau kokia kaliause, bent yspudis lauke, zasys, gubes nepultu paseliu, o kryzius nu nedera niekaip, lyg lauko puosmena ar savininkui - serga amin ....

 • m

  na tai gražu, kaip pradedama kiršinti tarpusavyje ūkininkai..... Matyt valdžia paleido propagandistus į darbą. Protesto tikslas dabar yra atsispirti valdžios planams dėl didesnių mokesčių, kas manau aktualu visiems ūkiams. O ŽŪ politikos prioritetai turi keistis į vidutiniokų pusę tai kaip ir aišku, bet šituos reikalus reiks vėliau spręsti, kai valdžią į vietą pastatysime, ne metas dabar ūkininkams tarpusavyje kaltis.

 • DDDDD

  Nereikia valakinti, nes patys cirkus darote.

 • to DDDD

  Valakini cia tu per visus eterius ?

 • DDDDD

  Kodėl nestatysiu kryžiaus žaliojo: 1- negalime konkuruoti su įvežtiniu maistu neaiškios kokybės- o negalime todėl, kad: -pilame chemija į savo laukus ir tuo didžiuojamės parodose, kaimynams, miestiečiams ir visiems socialiniuose tinkluose -nesugebame parduoti savo produkcijos rinkoje,nes daugiau skundžiamės ir dejuojame. 2- produkcijos savikaina didesnė nei supirkimo kainos- todėl, kad: - neskaičiuojame, nes eu pinigais prisipirkome technikos ir nei pagal finansinius srautus nei pagal normalia ekonomine logika jos išlaikyti nesugebame -neskaičiuojame ruošdami pašarus, pagal pasirinkta technologija gaminame tai kas yra brangiausia, o už tai gauname mažiausia kaina -prisiveisėme naujų žemės dirbimo technologijų, kurios nei mūsų klimatui nei mūsų dirvožemiui netinkamos, todėl perkame trąšas chemijos produktus kad tik kažką gautume -nesirūpiname savo dirvožemiu -labiau tikime įmonių ir įmonėlių vadybininkais, nei mokslininkais dirbančiais daugybę metų . Ir velniop tas jūsų akcijas, kai aktyviai balsuojate už ūkininko metų automobilį, ir renkantės tarp porsche cayenne ir audi Q8 Na nejaugi nėra nei vieno, tarp ūkininkų organizacijų galinčiu surašyti tarkim tokius akcijos reikalavimus: 1 LT prioritetas šeimos ūkiai n ha 2. Kooperacija būtina ir reikalingos pereinamojo laikotarpio valstybės pagalbos priemonės 3. Visi maisto produktai gaminami darželiuose , kariuomenėje, ligoninėje ar mokykloje tik LT ūkiu kilmės 4.Sistema leidžianti prekiauti tiesiogiai iš savo ūkių 5 . Ne mažiau kaip x procentų smulkiūjų ir šeimos ūkių atstovų tarybose ir komisijose formuojančiuose ŽŪ politiką Lietuvoje ir dar daugiau kitų panašių punktų kurie iš tikro yra aktualūs, o ne verktinių dejonės

 • o ka

  auga liunuos javai,uogos smeli?

 • Ukininkas

  Augink uogas tuose 3ha. O ne grudus. Dabar prisiperka suluzusiu kombainu ir kula visa menesi tuos 10ha. Vietoj to kad pamastytu kaip pelningiau panaudot ta plota. Bet geriau turbut vaizduot augalinunkystes uki ir verkt kaip nieko neuzdirbi is to ploto?

 • o ka

  dariti 3ha ?Kai buvo zmoes,o dabar tapo vergais,bet keistis ir nenori,kokia laukia ju vaiku ateitis?

 • Na

  Nenustatinekime išmokų sumos,jei visoje ES to nėra. Paskui patys verksime. Ūkio veiklos pajamoms priklauso ne tik nuo žemės ploto,derlingumo,veiklos pobūdžio,bet ir nuo ,, smegenų fondo,,. Pas visus skirtingas. Tad vienas ir su 100 ha visai neblogai sukasi,kitam ir 500 ha akmeniu tampa. Labai geras pasiūlymas sekti Vokietijos ūkininkų pvz. O tai vis tiek ūkininkai dėl visko kalti,nors šeria ir darbo duoda miestiečiams. Kodėl ūkininkai turi parduotuves kurti mieste,lai miestiečiai važiuoja į kaimą pirkti. Greit ir į burną įdėti reiks.

 • Kryžiuočiams

  Gal kas nors žinote šios religinės akcijos reikalavimus?

 • A

  Jeigu maksimali išmoka būtų 60000 eurų ūkiui, tai išmoka vienam ha pasiektų ES vidurkį ir nereiktų nei premjerui, nei prezidentui, anei ŽŪM ministru maldauti daugiau pinigų iš ES.

 • Pasiūlymas

  Vokiečiai parodė kitą perspektyvų kelią. Duoti valdžią į teismą už veiksmų, skirtų klimato kaitai mažinti, imitavimą. Lietuvos valdžia nė karto nekėlė klausimo Briuselyje, kodėl ūkininkams mokamos diskriminaciškai mažos žalinimo išmokos. Juk žalinimo priemonės, kurios yra skirtos klimatui, yra vienodos visoje ES, tai kodėl jų dydis yra skirtingas?

 • Manau

  Svarbu per seimo rinkimus ūkininkams įsidėti smegenis. Tada gal streikų nereiks.

 • eko

  tame ir bėda, kad lietuvoj jau su 200ha. esi mažiukas.. absurdo lygis pasiektas

 • Ūkininkas

  Nieko sau mažiukas 200 ha, tai tave jau išbuožint laikas.

 • Mziukas

  As palaikau ir prisijungiau ukininkai turit bent dabar vienitis nes tikrai kurie laikom gyvuliukus ir dirbam po 200ha busim pasmaukti su pelno mokesciais ir zemes mokesciais mus amen

 • Ūkis

  Statyciau kryžių už tai kad nepakeliama padėtis: pirmi ha 100 o ne 30, maksimali išmoka ne 150000 o 60000.....

 • Vvukis

  Gera akcija....tik tą kryžių reik statyt oligarchų laukuose kurie palaidojo Lietuvos kaimą.

 • Ukininkui SS

  Gal butaforini runkeli tada? As jau dazu paemiau - ryt poryt surandam vieta ir statom. Aisku 26 dienai traktoriukas paruostas irgi.

 • Ūkininkas

  Lietuva ir taip yra kružių šalis,ant kiekvieno kalnialio po kryžių,gal geriau atrodytų šakės ir grėbliai,juk Lietuva žemdirbių šalis.

 • Sandra Gircyte

  Nebetikiu, kad kas padėtų valdininkams pasikeisti. Jokio žmogiškumo.Palaidojau tėvelį 19-10-29, o jau 19-11-04 atvyko tikrintojai į nepraneštą patikrą.Dėl kažkokių rizikų. Tai kita kart iš kart į laidotuves tegu vyksta aš viską mesiu ir bėgsiu tikrintojams įrodinėti, kad ūkininkauju. Baisu.

 • teisingai A

  žemės ūkiui jau galas visai čia pat, todėl kryžius kaip tik.

 • A

  Kryžius gal ir geras simbolis, nes tai juk mirties staklės...

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai