Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Gyvenimas toks...
Vyriausybė: smulkūs ūkininkai galės gauti bedarbio statusą

Vilnius. Netekę darbo žmonės, turintys nedidelę žemės valdą ar ūkį, ateityje galės gauti bedarbio statusą – jiems galės būti mokama nedarbo socialinio draudimo išmoka, teikiama parama mokymuisi, taikomos kitos aktyvios darbo rinkos politikos priemonės.

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė parlamentarų Algirdo Butkevičiaus ir Rimantės Šalaševičiūtės parengtai Užimtumo įstatymo pataisai. Pastarieji siūlo, kad bedarbio statusą galėtų gauti asmenys, kurių žemės valda ar ūkis yra mažesnis nei 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV), Vyriausybė siūlo šią ribą mažinti iki 2 EDV.

Pasak Vyriausybės nutarimo projektą parengusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 2 EDV ūkio ribą siūloma nustatyti siekiant nepažeisti užimtumo rėmimo sistemos pagrindų ir užtikrinti efektyvų „Sodros“ lėšų panaudojimą. Pažymima, kad 2 EDV ūkio metinis pelnas – 2,4 tūkst. eurų, arba 200 eurų per mėnesį, yra mažesnis už minimalių vartojimo poreikių dydį 251 euras per mėnesį.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Preliminariais „Sodros“ skaičiavimais, pakeitimams įgyvendinti per metus papildomai reikėtų apie 6 mln. eurų, parama galėtų pasinaudoti apie 5,3 tūkst. žmonių.

Šiuo metu bedarbio statusas nesuteikiamas arba panaikinamas visiems žmonėms, užsiimantiems individualia žemės ūkio veikla, neatsižvelgiant, ar jų pajamos užtikrina bent minimalų pragyvenimo lygį. Pakeitimų iniciatoriai teigia, kad tai mažintų socialinę atskirtį, kompensuotų žmonėms dėl nedarbo negautas pajamas.

Vyriausybės išvada Seimui dėl siūlomų pakeitimų turėjo būti pateikta dar iki praėjusių metų birželio 20 dienos, tačiau procesas užsitęsė kilus diskusijoms dėl 4 EDV ribos pagrįstumo bei proporcingumo.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos