Berlynas. Vokietijos žemės ūkio ministrę užgriuvo kritikos banga, kai viename vaizdo įraše pagyrė Šveicarijos saldumynų gamintoją.
Julija Kliokner (Julia Klöckner) „Tweeter“ paskyroje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame ministrė giria „Nestle“ kompaniją už cukraus ir riebalų sumažinimą savo produktuose. Už tai jai pažerta kritikos esą ministrė įsitraukė į bendrovės, kuri dažnai kritikuojama dėl savo požiūrio į aplinkosaugą, viešųjų ryšių kampaniją, rašo „Deutsche Welle“.
J. Kliokner vaizdo įraše gyrė „Nestle Germany“ vadovą Marką Aurelį Boeršą (Marc-Aurel Boersch) už įmonės iniciatyvą sumažinti savo produktuose riebalų, cukraus ir druskos kiekį.
„Valgymas ir gėrimas yra svarbūs. Bet klausimas yra toks: ar tai suderinama su aplinka ir mūsų sveikata? Štai kodėl man buvo malonu, kad galėjome kalbėti apie „Nestle“ filosofiją“, – vaizdo įraše kalba ministrė.
Vaizdo įrašas yra dalis platesnės strategijos, pradėtos praėjusiais metais tarp Vokietijos žemės ūkio ministerijos ir šalies maisto pramonės, kuri sutiko savanoriškai sumažinti cukraus, druskos ir riebalų kiekį perdirbtuose maisto produktuose iki 2025 m.
Žaliųjų partijos lyderė parlamente Katrina Gioring-Ekart (Katrin Göring-Eckardt) apkaltino ministrę, kad ji sukūrė „Nestle“ reklaminį vaizdo įrašą, o socialdemokratų atstovas Karlas Lauterbachas (Karl Lauterbach) įvardijo incidentą „gėdingu“. Vokietijos Viešųjų ryšių bendrovių tarybos pirmininkas Larsas Rademacheras (Lars Rademacher) sakė, kad kritika buvo „numanoma“.
Pati ministrė atmetė kaltinimus, o jos kritikus pavadino „neapykantos platintojais“.
Šis vaizdo įrašas nebuvo pirmas kartas, kai J. Kliokner apkaltinta artimais santykiais su didelėmis įmonėmis. Praėjusiais metais ji buvo pavadinta „alaus ambasadore“ po to, kai paskelbė nuotrauką, kurioje ji laiko alaus pakuotę, pristatytą alaus pristatymo tarnybos.
Ministrė Vokietijos žiniasklaidoje dažnai minima kaip Angelos Merkel įpėdinė Krikščionių demokratų sąjungoje.
„Nestle“ turi prieštaringą reputaciją. Aštuntajame dešimtmetyje, kai ji buvo apkaltinta „agresyvia prekyba“ pieno pakaitalais neturtingose šalyse, taip prisidėdama prie kūdikių mirčių. Bendrovė taip pat turėjo nemalonumų dėl darbo teisių pažeidimų, kai 2015 m. buvo nustatyta, kad Tailande bendrocvės o kilmės jūros gėrybių produktai buvo priverstinio darbo rezultatas. Vėliau „Nestle“ paskelbė planą užkirsti kelią darbo ir žmogaus teisių pažeidimams jūros gėrybių tiekimo grandinėje.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31 -
Žinomas verslininkas A. Alešiūnas nuteistas už sukčiavimą
2024-10-22 -
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)