Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Vadovo rytas. Stanislavʼas Balionʼas: „Didžiausias iššūkis – priimti galutinį sprendimą“

Įmonės „Bioversio“, gaminančios produktus tvaresnei augalininkystei, vadovas ir vienas įkūrėjų Stanislavʼas Balionʼas stengiasi į darbą atvažiuoti pirmas.

„Kai pabundu, žmona ir dukra dar miega, todėl pusryčius ruošiu aš. Namuose rytas dažniausiai prasideda nuo arbatos puodelio. Mūsų įmonė biotechnologijų srities, todėl daugelį procesų reikia numatyti iš anksto. Taigi, atvykęs į darbą sužiūriu, kas atsitiko, ramiai atsigeriu kavos. Kai visi susirenka, aptariame darbus, kuriame planus, prireikus juos keičiame“, – pasakoja įmonės vadovas.

Taigi, dienotvarkę dėlioja su darbuotojais. Kartu su jais aptaria, kokie rezultatai, ką reikėtų atlikti. „Dažniausiai viskas vyksta pagal planą, bet kartais nutinka įvykių, keičiančių planus, kai kada net drastiškai“, – teigia S. Balionʼas ir priduria, kad prie to tenka prisitaikyti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nesusipratimų su darbuotojais kyla retai, nes stengiasi su jais kuo daugiau kalbėtis. „Diskutuojame ir darbus aptariame taip, kad visi suprastų. Nusistatome, kokio tikslo sieksime. Žinoma, kartais tai atima nemažai laiko. Bet svarbiausia, kad viskas būtų aišku ir paskui netektų ko nors kaltinti, jog nesuprato ar padarė blogai“, – apie įmonės darbų organizavimą pasakoja „Bioversio“ vadovas.

S. Balionʼas, kaip pats sako, gerokai daugiau patirties turi kaip biotechnologijų mokslininkas, o ne vadovas (prieš įkurdamas įmonę domėjosi baltymų gryninimu, moksline veikla, dirvožemio mikrobiologiniais tyrimais – red past.). „Su vadovo pareigomis kartais nelengva susidoroti. Prieš tai dirbau labiau mokslinį darbą, todėl vadovauti tikrai sunku. Visgi didžiausias iššūkis – priimti galutinį sprendimą“, – teigia jis.

Pašnekovas pasakoja, kad sunkiausiai jam sekasi būti griežtam. Ir tai nenuostabu – yra linksmų plaučių žmogus. Visgi, kartais tenka būti griežtesniam, kad darbuotojai suprastų klaidas. Tačiau ne visada norisi ir pavyksta tai padaryti.

„Pildyti dokumentus irgi teko išmokti – juk visus turi pasirašyti vadovas. Taip pat reikėjo priprasti prie susitikimų su partneriais ir klientais, atstovauti įmonei. Tai didelė atsakomybė“, – pasakoja S. Balionʼas.

Save jis laiko visai neblogu vadovu, tačiau pripažįsta, kad tobulėti yra kur. Visada stengiasi linksmai išsiaiškinti situaciją su darbuotojais, kad nekiltų pykčių ir įtampa.

S. Balionʼas pabrėžia, kad darbuotojai labai svarbūs, nes kuria pridėtinę vertę. Todėl geras vadovas turėtų ne tik suprasti, kas vyksta įmonėje, kalbėtis su darbuotojais, bet ir atsižvelgti į jų interesus.

Nors veiklos netrūksta, namuose stengiasi atsiriboti nuo darbo. Vis tik yra vadovas, todėl elektroninį paštą tikrina. „Jeigu laiškai nesvarbūs ir gali palaukti, pernelyg į juos nesigilinu. Atsakinėju tik į labai skubius ir svarbius“, – sako S. Balionʼas.

Darbo diena „Bioversio“ vadovui ne visada baigiasi laiku. „Pastaruoju metu dažnai tenka užsibūti darbe. Apskritai, iš namų išvažiuoju labai anksti, grįžtu vėlokai, tad kartais tikrai pritrūksta laiko šeimai“, – apgailestauja jis.

Dėl to su žmona ir dukra stengiasi atsigriebti laisvesnėmis dienomis, kai grįžta anksčiau. „Gerai, kad žmona visa tai supranta ir manęs nebara“, – juokiasi pašnekovas.

Vasarą atsiriboti nuo darbo padeda sodo darbai ir sodyba, į kurią su šeima važiuoja gana dažnai. „Ten – tarsi visiškai kitas pasaulis. Atsipalaiduoju, pamirštu darbo reikalus“, – sako jis. Neretai po įvairių sodo darbų kitu kampu žvelgia į įmonės problemas. Tada rūpesčiai atrodo nedideli ir gana lengvai išsprendžiami.

Kaip pagrindinę veiklą po darbo įvardija žaidimus su trimete dukra. „Visada laukia manęs grįžtančio, pasiilgsta, todėl vakarus, ypač žiemos, stengiuosi leisti kartu“, – apie ryšį su dukra pasakoja S. Balionʼas.

Pašnekovas domisi mokslo pasiekimais ir tai visai nestebina. Mėgsta skaityti apie kosmoso tyrimų, biotechnologijų sričių pažangą. Tačiau pripažįsta, kad dabar daugiausia laiko skiria vaikiškoms knygoms – pasakoms, kurias seka dukrai prieš miegą.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos