Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Gyvenimas toks...
Vadovo rytas. Saulius Silickas: „Man pasisekė su komanda“

„Man pasisekė su komanda. Nesklandumų kyla labai retai, bet jei taip ir nutinka, situaciją aiškinamės dialogo keliu – išsakome argumentus ir išklausome vieni kitų“, – pasakoja bendrovės „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius SILICKAS, pabrėždamas darbuotojų motyvavimo svarbą.

Bendrovės „Žemtiekimas“ (buv. „Biržų žemtiekimas“), prekiaujančios augalininkystės, gyvulininkystės ir miško pramonės technika ir siūlančios technologinius sprendimus gyvulininkystės ūkiams, vadovas Sauliaus Silickas keliasi 6 valandą ryto.

Iš pradžių mankšta, paskui – šaltas dušas. Tuomet tikrina elektroninį paštą, pusryčiauja. Pusryčius neretai gamina pats.

Bioversija 23 09 01 m7

„Dažnai ruošiu vegetarišką maistą. Nesu vegetaras, bet dukra veganė – gerbiu jos pasirinkimą. Prieš keletą metų sutarėme, kad valgysiu bent vegetariškus pusryčius. Sudarėme paktą, kurio griežtai laikausi. Susitarimas su dukra – šventas“, – aiškina pašnekovas.

Į darbą išvyksta apie pusę aštuonių ryto. Daug laiko praleidžia automobilyje – važiuoja į Kauno, Šilalės, Biržų biurus, lanko klientus.

„Mano darbas – ant ratų. Gyvenu Vilniuje, bet pirmadienį ir antradienį vykstu į Kauną, paskui grįžtu. Trečiadienį važiuoju į Biržus, į Vilnių grįžtu ketvirtadienį.

Kartą per mėnesį stengiuosi nuvykti ir į Šilalę. Per metus nuvažiuoju apie 100 tūkst. km darbo reikalais“, – pasakoja S. Silickas.

Įmonės direktoriui beveik visada pavyksta laikytis dienotvarkės. „Manau, 85 proc. atvejų jos pavyksta laikytis. Jeigu nesiseka laiku atlikti tai, ką suplanavau, kyla vidinis susierzinimas“, – sako jis.

S. Silickui labai svarbu, kad įmonės darbuotojams nestigtų motyvacijos. „Tai prioritetas Nr. 1“, – pabrėžia jis. Kad darbuotojams jos nepritrūktų, įsiklauso į jų poreikius.

Stengiasi išlaikyti pusiausvyrą tarp griežtumo ir liberalumo. Visgi teigia, kad labiau yra liberalas.

Nesusipratimų su darbuotojais kyla retai. „Man pasisekė su komanda. Nesklandumų kyla labai retai, bet jei taip ir nutinka, situaciją aiškinamės dialogo keliu – išsakome argumentus ir išklausome vieni kitų“, – aiškina pašnekovas.

Paklaustas, kaip susidoroja su įtampa ir nuovargiu, atsako, kad vidinė įtampa egzistuoja, bet ją jaučia menkai. „Esminis dalykas – susikoncentruoti į darbą ir tikslus, jų siekimą. Tokia rutina man padeda išvengti pervargimo“, – teigia S. Silickas.

Pašnekovas prasitarė apie pomėgį – medžioklę. Ji ir laikas su šeima taip pat padeda atitrūkti nuo rutinos.

„Kaip ir daugelis Lietuvos medžiotojų, priklausau būreliui. Jis toli nuo Vilniaus – Jurbarko rajone. Medžioju ne tik ten, bet ir visoje Lietuvoje kaip svečias. Turiu būrį draugų medžiotojų, kurie kviečiasi į savo klubus medžioti“, – pasakoja jis.

S. Silicko tikslas – ne ką nors sumedžioti, o pabūti vienam gamtoje, ją stebėti. Patinka medžioti visais sezonais, ypač pavasarį, nes pašnekovui jis – žaviausias metų laikas. Tai daryti nevengia ir žiemą, net kai labai šalta.

Savaitgalius leidžia su šeima, tačiau apgailestauja, kad jai ne visada pavyksta skirti ir šeštadienį, ir sekmadienį. „Stengiuosi kartu būti bent vieną dieną, kartais išeina ir dvi. Kartu mėgstame ruošti maistą, kartais vienas žmonai ir vaikams gaminu“, – apie laisvalaikį su šeima pasakoja pašnekovas.

Gamina tradicinius patiekalus, dažnai sriubas: kopūstų, barščius, agurkinę. Ruošia tiek vegetarišką, tiek veganišką, tiek tradicinį maistą.

„Gardus maistas man – tarsi pramoga. Dabar reikia jį derinti, vartoti mažiau angliavandenių. Stengiuosi neužsiauginti didelio antsvorio, bet nelabai sekasi“, – šmaikštauja bendrovės „Žemtiekimas“ vadovas.

Kalbėdamas apie maistą priduria, kad turi daug draugų, tarp jų ir medžiotojų, kurie gamina įvairiausius patiekalus: lėtai keptus kepsnius, plovą kazane arba tandyre.

„Palyginti su gaminančiais draugais, aš esu tik mėgėjas. Su pavydu žiūriu ir ragauju – tikrai gardžiai ruošia maistą. Mano valgiai labiau tradiciniai. Net vaikai sako, kad esu šiuo klausimu labai nuspėjamas“, – juokiasi Saulius Silickas.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos