Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Gyvenimas toks...
Vadovo rytas. Saulius Nainys: „Kalbėdamas su žemdirbiais niekada nežiūriu į laikrodį“

„BASF Agro Lietuva“ pardavimų vadovo Lietuvai Sauliaus NAINIO rytas prasideda labai anksti, kelios minutės po penkių: atsigaivinimas šaltu dušu, pusryčiai ir 6 val. jis jau automobilyje. Ankstyva dienos pradžia leidžia sutaupyti daug darbo laiko ir aiškiai susidėlioti planus.

Anksčiau kasdienė kelionės kryptis būdavo iš Kauno į sostinę, tačiau karantinas pakeitė situaciją. Į ofisą Vilniuje dabar tenka važiuoti retai, bet padaugėjo išvykų į ūkius, todėl bendras nuvažiuojamų kilometrų kiekis net išaugo.

„Kasdieninis vairavimas keliaujant iš Kauno į Vilnių ir atgal namo buvo mano rutina. Aišku, kiekvienas rytas vis kitoks. Į darbą Vilniuje važinėju jau daugiau kaip 15 metų ir matau, kaip keičiasi Lietuva: pergyvenau automagistralės remontus, Vilniaus ir Kauno kelių pertvarkas. Važiuodamas stebiu laukus ir darau tam tikras agronomines išvadas. Nuolatiniai aplinkos pokyčiai įkvepia naujų idėjų“, – sako S. Nainys ir priduria, kad vairuojant laikas tikrai neprabėga veltui: telefonu vyksta darbų derinimas, o mintyse labai aiškiai susidėlioja planai.

Bioversija m7 2024 03 29

Darbui iš ofiso persikėlus į namus, Saulius daugiau laiko gali skirti savo šeimai, kurioje auga trys vaikai. „Karantino sustabdytas laikas leido geriau pažinti savo vaikus. Galiu pabūti namuose tada, kada jiems to reikia, nuvežti į mokyklą ar parvežti iš jos“, – sako S. Nainys ir patikina, kad net kai baigsis pandemija, įmonė tikrai negrįš vien tik prie ofisinio darbo stiliaus. Tiesiog gyvenimas parodė, kad efektyvumas nenukenčia organizuojant darbą naujai.

„Kaip tobulėja automobiliai ir šiandien populiarūs hibridai su elektros ir vidaus degimo varikliais, taip ir su darbo metodais – akivaizdu, kad atėjo metas naujam požiūriui ir mes puikiai galime organizuoti savo darbo dieną nebūtinai fiziškai būdami ofise“, – paaiškina įmonės pardavimų vadovas.

Kolektyvas susirenka tam tikru periodiškumu (pastaruoju metu – kartą per tris mėnesius), kad būtų galimybė pajusti bendrą vienijančią komandos dvasią, bet kasdien to nereikia.

Derina vadovavimą įmonei ir ūkininkavimą

S. Nainys neslepia, greičiau atvirkščiai – didžiuodamasis pabrėžia, kad turi nuosavą ūkį savo gimtinėje Šiaurės Lietuvoje. „Labai nesunkiai suderinu vadovavimą pardavimų komandai ir ūkininkavimą savo nedideliame ūkyje. Žinoma, visada jame būtų galima praleisti daugiau laiko, bet nebijau pasitikėti kitais žmonėmis, pirkdamas iš jų paslaugas. Mokausi ūkininkauti ne viską darydamas pats, bet patikėdamas kai kuriuos darbus kitiems. Tai labai gera patirtis man asmeniškai, nes kaip vadovas turiu pasitikėti savo komandos nariais, todėl pasitikėjimo kredito atidavimas kitiems yra gera mokykla, kuri man padeda būti geresniu vadovu įmonėje BASF“, – sako S. Nainys.

Ūkininkavimas leidžia geriau suprasti žemdirbiškus rūpesčius, pažvelgti į situacijas jų akimis. Gal todėl Sauliui puikiai sekasi ir labai patinka bendrauti su ūkininkais. Jis prisipažįsta kartais net pavydintis savo įmonės agronomams, nes jie labai dažnai kalbasi su žemdirbiais. „Bendravimas su žmonėmis apskritai yra gyvenimo dovana. Pažinti kitą žmogų, suprasti jį –visada labai malonu ir įdomu. Bendraudamas su žemdirbiais, niekada nežiūriu į laikrodį, šiame darbe darbo valandos neskaičiuojamos“, – patikina S. Nainys.

Darbuotojams suteikta veiksmų laisvė

Save jis priskiria naujosios kartos vadovams, kurie vadovaudami faktiškai nenaudoja kontrolės metodo. Vadovas, jo nuomone, yra labiau darbuotojų mentorius, suteikiantis jiems reikalingas sąlygas, kad šie savo darbą galėtų atlikti kaip įmanoma geriau ir džiaugtųsi pasiektais rezultatais.

„Kolegiškai pasitardami vykdome suderintą darbo planą. Manau, kad darbuotojų kontrolė yra pasenusi metodika, tad kontroliavimo beveik nenaudoju. Sudarau sąlygas kiekvienam pačiam priimti sprendimus, pasitariant su manimi kaip su vadovu, jei jis mano, kad pasitarti reikia. Kolektyve dominuoja protingi, savarankiški ir atsakingi darbuotojai, kuriems suteikta veiksmų laisvė“, – paaiškina S. Nainys.

Pasak jo, pati nemaloniausia vadovo darbo dalis yra tada, kai reikia supykti. „Net ir tokiais momentais galvoju apie kitą žmogų – kaip jis jaučiasi šioje situacijoje? Darbuotojo savijauta kiekvienam vadovui turėtų būti labai svarbi“, – patikina S. Nainys.

Pasaulyje vykstančių įvykių svarba

BASF yra pasaulinė gamybinė įmonė ir natūralu, kad kyla problemų, susijusių su komponentų tiekimu, logistika, žmogiškaisiais resursais, juolab, kad pasaulinė pandemija kai kurias situacijas dar labiau užaštrino.

„Sekti pasaulinę situaciją būtina, nes nuo to priklauso, kaip mums seksis artimiausiu metu ir kokios nusimato ilgalaikės perspektyvos. Tarkime, augalų apsaugos produktų gamybos įmonėje būdavo dirbama trimis pamainomis, o staiga pradedama dirbti viena pamaina. Tai reiškia, kad neišvengiamai bus tiekimo trikdžių. Karantino metu tokios situacijos yra kasdienybė, kuri gali „ištikti“ bet kada. Dedame visas pastangas, kad mūsų klientai to nepajustų, bet karantino apsunkinimai daro savo“, – pastebi S. Nainys.

Prisideda ir neigiamos riboto bendravimo pasekmės. Žinoma, nuotolinis bendravimas labai patogus, bet gyvas pokalbis, sėdint vienas prieš kitą, turi neginčijamų privalumų, nes atsiskleidžia visai kiti niuansai, atsiranda gilesnis interesų suvokimas ir priimami tikslesni sprendimai.

„Užsienio kelionių dabar daug mažiau negu buvo iki pasaulinės pandemijos ir tiesioginio bendravimo su partneriais stygius labai juntamas. Vis tik realus pasaulio pažinimas, jo pajautimas yra visai kitoks, negu virtualus“, – sako S. Nainys.

Su užsienio šalimis jam asocijuojasi ir tikros atostogos – būnant toli nuo Lietuvos bent šiek tiek pavyksta atitolti ir nuo įmonės reikalų. Vis tik visiškas atsiribojimas neįmanomas. Nebūna taip, kad Saulius atostogaudamas nerastų laiko patikrinti telefono, peržiūrėti elektroninio pašto.

„Žemdirbiams aš niekada neatostogauju. Jei neatsiliepiu iš karto, tai vėliau būtinai perskambinu. Per atostogas sau leidžiu neatrašyti į vieną kitą ne itin svarbų elektroninį laišką, bet šiaip jau visiškai neatitrūkstu...“, – neslepia vadovas ir priduria, kad, ko gero, geriausios atostogos būna kasmet liepos ir rugpjūčio sandūroje, kai ūkyje prasideda javapjūtė. Darbinės aplinkos pakeitimas ir fizinis nuovargis leidžia puikiai pailsėti nuo protinio darbo.

Atsipalaiduoti padeda ir krepšinio varžybų stebėjimas – Saulius yra aistringas „Žalgirio“ fanas. „Kelios valandos, kurias praleidžiu Žalgirio arenoje – grynas malonumas ir pats geriausias atsipalaidavimas. Mano žinutė Lietuvai: laukime sugrįžtant Šarūno Jasikevičiaus! Esu ir visada liksiu žaliai baltas“, – entuziastingai pokalbį baigia „BASF Agro Lietuva“ pardavimų vadovas Lietuvai Saulius Nainys.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos