Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Vadovo rytas. Irmantas Galinis: „Streso nebijau, o netikėtumai manęs neišmuša iš vėžių“

„Kiekvieną dieną būna ir gerų, ir blogų naujienų. Jei kyla problema, sprendžiu ją ramiai. Kiekvieną dieną sulaukiu bent vieno naujo kliento skambučio, verčiančio pagalvoti, kaip geriausiai jam padėti“, – pasakoja Irmantas GALINIS, metalo-poliuretano dalių gamybos įmonės „Elastomer.EU“ vadovas.

Bendrovėje„Elastomer.EU“, įskaitant įmonės savininkus ir jos direktorių, dirba 8 darbuotojai. Galinių šeimos versle kiekvienas aiškiai žino savo darbus ir pareigas, o ant vadovo pečių gula administraciniai, organizaciniai ir rinkodaros reikalai, nors dažnai jo sprendimo prireikia ir sprendžiant technologinius gamybos klausimus.

Pasak I. Galinio, prireikus jis pats detales projektuoja, gamina, juolab kad įmonės veikla – nišinė. Didžioji dauguma gaminių individualūs, todėl tenka gilintis į kiekvieną užsakymą.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Kiekvieną dieną būna ir gerų, ir blogų naujienų, tačiau streso nebijau, o netikėtumai manęs neišmuša iš vėžių, kaip kai kuriuos darbuotojus.

Jei kyla problema, sprendžiu ją ramiai ir be streso. Kiekvieną dieną sulaukiu bent vieno naujo kliento skambučio, verčiančio pagalvoti, kaip geriausiai jam padėti“, – pasakoja įmonės vadovas.

Paprastai darbo rytą jis pradeda su kavos puodeliu ir verslo naujienų apžvalga. Nemažą dalį darbo laiko skiria elektroniniams laiškams, telefoniniams pokalbiams su klientais.

Įmonės klientai – ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių juridiniai ir fiziniai asmenys, kuriems aktualus automobilių ar žemės ūkio technikos dalių remontas, tiksliau, detalių su nuplyšusia ar susidėvėjusia guma atnaujinimas ir padengimas poliuretanu.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad įmonėje naudojamas termoreaktyvinis poliuretanas, palyginti su kitais elastomerais, pasižymi didžiausiu atsparumu trinčiai, plyšimui ir dinaminėms apkrovoms. Tai – vienas iš įmonėje restauruojamų ar gaminamų dalių ilgaamžiškumo aspektų.

„Mūsų produkcija kokybiška, ilgaamžė, padarome net geriau nei originalios detalės. Suteikiame garantiją porai metų, bet kai kurios mūsų restauruotos detalės naudojamos 5–8 metus, vadinasi, tikrai ilgiau tarnauja nei originalios.

Būtent tai teikia didžiulį pasitenkinimą. Smagu gaminti tokius produktus, dėl kurių ne gėda, kurie leidžia uždirbti, o svarbiausia – dėl kurių nekeiksnoja klientai“, – sako „Elastomer.EU“ direktorius.

Veiklos sėkmei svarbu tai, kad įmonės savininkai patys tyrinėja polimerus, juos kombinuoja, didelį dėmesį skiria kokybei tikrinti.

„Daug gilinamės į technologines subtilybes, nes esame įsitikinę, kad savininkai turi išsiaiškinti pagrindus, tik tada gali technologiją ištobulinti ir darbuotojui tinkamai paaiškinti.

Iš žaliavų tiekėjo gauname tik pradines žinias, kurių neužtenka kokybei pasiekti, todėl patys aiškinamės cheminius ir technologinius procesus“, – pasakoja I. Galinis.

Pasak jo, būtent dėl to jų verslui nelabai baisi konkurencija. „Kai kas bandė mus kopijuoti, bet nepavyko, kilo kokybės problemų. Ne kiekvienas tai gali, nes paprasčiausiai pritrūksta kantrybės, noro ir, žinoma, žinių“, – pastebi įmonės vadovas.

Jis džiaugiasi tuo, kad per pandeminį laikotarpį visam įmonės kolektyvui pavyko išlikti sveikiems ir nesirgti, o ir pati pandemija kol kas didelio poveikio įmonės veiklai neturėjo. Nors žaliavos, I. Galinio žodžiais, proto ribose brango, tačiau tiekimo grandinė nesutriko.

O štai pakilusios žemės ūkio produktų, konkrečiai grūdų, supirkimo kainos paskatino ūkininkus pirkti naują techniką arba remontuoti seną, tad naudos gavo ir jų įmonė.

„Jei ūkininkai gerai uždirba, tai ir mes daugiau užsakymų gauname“, – sako I. Galinis, sutikdamas, kad kol kas anksti prognozuoti, kokia situacija žemės ūkyje bus šiemet.

Kaip vieną iš pandeminio laikotarpio sunkumų jis išskiria tai, kad užsienyje atšauktos ir šiuo metu nevyksta parodos, kuriose planavo pristatyti savo įmonę ir jos veiklos galimybes, taip tikėdamasis praplėsti klientų, ypač iš Vokietijos ir Skandinavijos šalių, ratą.

Atsipalaiduoti nuo darbų bendrovės „Elastomer.EU“ vadovui padeda biliardo žaidimas su draugais, dalyvavimas protmūšiuose, taip pat plaukiojimas baseine žiemą, o vasarą – ežeruose.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos