Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Vadovo rytas. Albinas Šulinskas: „Stengiuosi, kad darbe jaustume sprendimų laisvę“

Rytą „DeLaval“ generalinis direktorius Albinas ŠULINSKAS įprastai pradeda ramiai, be ritualų. „Svarbiausia – nesulaukti netikėtų klientų skambučių. Jei taip, vadinasi, visos įmonės grandys veikia ir dirba gerai“, – sako jis.

„DeLaval“ įmonėje rytas prasideda tradiciškai – visi susirenka išgerti kavos, pasidalija mintimis apie šalies aktualijas, asmeninius džiaugsmus ir rūpesčius, aptaria dienos darbus ir skirstosi atlikti užduočių. Bendrovėje, kuri diegia modernias melžimo technologijas, veiklos niekada netrūksta.

Dėl darbo specifikos ir gyvo bendravimo poreikio „DeLaval“ darbuotojai per karantiną dirbo biure, virusas į kolektyvą nebuvo įsisukęs. „Mūsų darbas toks, kad turime važiuoti pas klientus į ūkius. Jaučiame didelę atsakomybę, kad įranga dirbtų, visada turime būti rikiuotėje, nes kas būtų, jeigu staiga ūkiui iškiltų problema? Todėl pasiskiepijome nuo kovido, be to, biuro kompiuteriuose buvo įdiegtos naujausios programos, palengvinusios bendravimą per karantiną su ūkininkais, partneriais ir kolegomis“, – pasakoja A. Šulinskas.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Su klientais, aptariant projektus, „DeLaval“ specialistai gali bendrauti nuotoliniu būdu su vaizdu ir parodyti, ką ir kaip daryti, nes įdiegus naują įrangą ūkininkams ją įvaldyti reikia laiko ir konsultacijų.

Albinas Šulinskas per beveik 25 darbo metus tiek suaugęs su „DeLaval“ įmone, kad nori nenori jo nuotaiką, įkvėpimą, sprendimus labiausiai lemia veiklos rezultatai: „Sėkmingi projektai džiugina. Kai visos grandys dirba tiksliai, pieno ūkyje sumontuojama moderniausia įranga, naujos technologijos ir klientas, matydamas puikų rezultatą sako, kad visa tai dėl DeLaval robotų – širdis dainuoja.“

Kai įranga veikia be priekaištų ir klientai patenkinti, Albinui smagu sulaukti pagyrimų kolektyvo adresu. „Vadinasi, visos grandys dirba gerai – vadybininkas, serviso inžinierius, konsultantai ir visi kartu veikėme kaip tikra komanda, savo tikslus pasiekė ir įmonė, ir ūkininkai. Tai geras jausmas, – kalba A. Šulinskas ir priduria: – Tačiau kai viena grandis dirba gerai, o kitoje atsiranda koks nors trukdis, labai demotyvuoja.“

Nors nėra griežtos rankos šalininkas, jis pripažįsta, kad, esant reikalui, gali būti griežtas. Bet, pasak Albino, visi įmonės darbuotojai atsakingi, kiekvienas turi savo tikslus, užduotis ir kiekvieną minutę jiems daryti spaudimo tikrai nereikia.

Ar būna dienų, kai „DeLaval“ darbuotojams į šefą geriau nesikreipti? „Nebūna, – juokiasi 35 darbuotojų kolektyvui vadovaujantis A. Šulinskas. – Bet jeigu kažkas stringa, išreikalauju darbą padaryti iki galo. Kritinėmis situacijomis iniciatyvą imu į savo rankas, tačiau tai labai reti atvejai.“

Darbuotojai į generalinį direktorių kreipiasi vardu, pas jį gali užeiti kada tik reikia – durys visada atviros. Albinui patinka atvira diskusija, daugelis ūkininkų dažnai irgi skambina tiesiai jam: „Daug metų dirbu, tad dauguma žino mano telefoną. Bet įmonė patikima, sunkių situacijų, piktų skambučių būna retai. Jeigu kažkas nutinka, reaguojame greitai.“

Kostiumą darbe Albinas labai retai vilki. Kai tik gali, visada važiuoja į ūkį, kuriame diegiamos naujos technologijos. „Galiu ten praleisti ir pusę dienos. Ūkyje, bendraudamas su žmonėmis, sužinau tikrą padėtį – matau ūkininko kasdienybę, problemas, matau ir kaip dirba „DeLaval“ darbuotojai, jų darbo sąlygas, rūpesčius. Patirties jau turiu, dažnai užtenka užmesti akį ir galiu daryti išvadas, nuo manęs ką nors paslėpti, manau, sunkoka. Todėl labai gerai, kai galiu išvažiuoti, padiskutuoti su klientais ir darbuotojais.“ 

„DeLaval“ kasmet rengia bendrus kolektyvo renginius. Iki pandemijos plaukdavo baidarėmis Lietuvos upėmis. Net išbandė jėgas žygyje per pelkę. Po karantino nutarė paįvairinti veiklą – vasarą važiavo į šaudyklą medžiotojų sostinėje Kėdainiuose, visi smagiai pašaudė iš tikrų sportinių šautuvų. Laimėjo jauniausias rungtyje dalyvavęs įmonės darbuotojas.

Darbuotojų kaita vyksta, bet, sako A. Šulinskas, toji kaita gana sveika. Jis pastebi, kad jaunosios kartos atstovai mažiau prisiriša prie vieno darbdavio, jiems reikia vis naujų iššūkių, tad reikia nuolat galvoti, kaip juos labiau įtraukti.

„Esu paprastas žmogus, nestandartinis vadovas“, – reziumuoja A. Šulinskas. Už tai „DeLaval“ technologijos – išties nepaprastos.  

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos