Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Už šešėlinę mėsos prekybą – teisiamųjų suolas
pixabay.com nuotr.

Kaunas. Keturi mėsos skerdienos ir gaminių prekybos įmonių vadovai ir vadybininkas sės į teisiamųjų suolą dėl galimai vykdytos šešėlinės prekybos mėsa. Visiems pateikti kaltinimai dėl apgaulingai tvarkytos apskaitos.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos pareigūnai, jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Bendradarbiauta ir su Lenkijos teisėsaugos institucijomis.

Per tyrimą surinkti duomenys leidžia manyti, kad viena kiaulienos skerdiena prekiaujanti ir ją perdirbanti įmonė 2017–2018 m. iš Lenkijos bendrovės be apskaitos dokumentų įsigijo beveik 65 tūkst. kg kiaulienos, už kurią sumokėjo beveik 112 tūkst. eurų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Įmonės vadovas, galimai siekęs nemokėti PVM ir pelno mokesčių, be apskaitos dokumentų skerdieną ir iškaulintas jos dalis pardavė dar 3 įmonėms bei nenustatytiems asmenims.

Galimai mėsą perpirkusios įmonės taip pat nemokėjo mokesčių. Skaičiuojama, kad be apskaitos dokumentų galėjo būti parduota beveik 50 tūkst. kg skerdienos ir mėsos gaminių, už kuriuos bendrai visos trys įmonės galimai gavo per 160 tūkst. eurų neoficialių pajamų.

Įtariama, kad valstybei nesumokėta beveik 95 tūkst. eurų mokesčių. Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šaltinis: FNTT
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos