Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Uteniškis laimėjo dar vieną bylą dėl melžiamų karvių skleidžiamo triukšmo
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Utenos r. ūkininkas laimėjo dar vieną bylą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) dėl melžiamų karvių skleidžiamo triukšmo. Pasak teismo, ši veikla būdinga kaimiškoms vietovėms – ji negali būti laikoma grojimu garsiniais aparatais ar priskiriama kitiems triukšmą keliantiems veiksmams, kuriais trikdoma asmenų ramybė, poilsis ar darbas.

LAT galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje paskelbė, kad nenustatyta, jog ūkininkas, kuris su žmona apie 6.09 val. ryto melžimo aparatu melžė karves, šį aparatą naudojo ne pagal paskirtį ir tokiais veiksmais trikdė viešąją rimtį.

Pasak teismo, nėra pagrindo konstatuoti neteisėtų veiksmų ir negali kilti atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, numatantį atsakomybę už viešosios rimties trikdymą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Teisėjų kolegija panaikino ankstesnius teismų sprendimus ir ūkininko administracinę bylą nutraukė. Be to, teismo sprendimu valstybė jam turės atlyginti 900 Eur bylinėjimosi išlaidų. 

Garbaus amžiaus ūkininkui Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariatas 2021 m. birželį už viešosios rimties trikdymą skyrė 50 Eur baudą už tai, kad naktį naudojo melžimo aparatą, kurio skleistas triukšmas trikdė šalia gyvenančių asmenų ramybę ir poilsį.

Spalio pabaigoje LAT panaikino kitą ūkininkui skirtą baudą už melžimo aparato skleidžiamą triukšmą.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos