Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Ukrainą parėmusieji gali susigrąžinti PVM

Briuselis / Vilnius. Ukrainai nuo karo pradžios humanitarinę pagalbą teikę asmenys, tarp jų ir žemdirbių organizacijos, galės susigrąžinti PVM mokestį, nusprendė Europos Komisija.

Šiuo sprendimu (priimtas liepos 1 d.) leidžiama laikinai netaikyti PVM iš trečiųjų šalių importuojamiems maisto produktams, antklodėms, palapinėms, elektros generatoriams ir kitai gyvybes gelbstinčiai įrangai, skirtai nuo karo nukentėjusiems Ukrainos gyventojams.

Nuo karo pradžios Ukrainai paramą teikia ir mūsų šalies žemdirbių organizacijos, pavyzdžiui, Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) už surinktas lėšas pirko maisto Ukrainos kariams.

Bioversija 2024 04 26 m7

Valstybinės mokesčių inspekcijos teigimu, pagal PVM įstatymo 50-1 str. nuostatas, tokios organizacijos kaip LŪS turi kreiptis į pardavėjus dėl kreditinių PVM sąskaitų faktūrų išrašymo (pritaikytas PVM turi būti koreguojamos į 0 proc. PVM tarifą) ir sumokėto PVM grąžinimo. 

PVM lengvata taikoma atgaline data nuo 2022 m. vasario 24 d. ir galioja iki 2022 m. gruodžio 31-osios.

Anot LŪS pirmininko Raimundo Juknevičiaus, vasarą ūkininkai finansinius išteklius daugiausia naudoja gamybai, tad aukojimo ir rėmimo mąstai sumažėjo. Kartu jis patikino, kad sugrąžinus PVM mokestį bus galimybė vėl suformuoti nemenką paramos siuntą Ukrainai.

Autorius: Rūta Bernotaitė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos