Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Gyvenimas toks...
Iš ūkininko paimti netinkamai laikyti galvijai

Vilnius. Marijampolės savivaldybėje iš Igliškėlių kaimo ūkinių gyvūnų laikytojo paimta 15 galvijų, jie saugiai pervežti ir tinkamai įkurdinti naujoje laikymo vietoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Teigiama, kad galvijus ūkininkas kankino ir žiauriai elgėsi jų nešerdamas, negirdydamas ir laikydamas netinkamomis sąlygomis. Šiuo metu galvijai laikomi tinkamoje aplinkoje, sočiai pašerti ir pagirdyti.

Šis Igliškėlių kaimo ūkis buvo įtrauktas į padidintos rizikos subjektų sąrašą ir todėl tikrinamas dažniau. Po Marijampolės VMVT inspektorių kartu su savivaldybės administracijos atstove atlikto neplaninio šio ūkio patikrinimo, buvo priimtas sprendimas kreiptis į teismą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Marijampolės apylinkės teismo posėdis numatytas kovo 18 dieną, todėl iki teismo sprendimo nuspręsta galvijus laikinai priglausti VšĮ gyvūnų globos namuose „Mindraja“. Marijampolės savivaldybės administracija su minėtais gyvūnų globėjais pasirašė sutartį dėl laikinos 15 galvijų priežiūros.

„Ėmėmės griežčiausių priemonių, nes situacija buvo kritinė, galvijus reikėjo gelbėti. Marijampolės VMVT šį ūkininką ne kartą įspėjo ir baudė už grubius pažeidimus ir galvijų nepriežiūrą, tačiau žmogus nesugebėjo įvykdyti inspektorių nurodymų ir pagerinti gyvūnų laikymo sąlygų. Išvežant galvijus, savininkas neprieštaravo, kad jie būtų paimti, padėjo suginti juos į transporto priemones“, – komentavo VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas, veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos