Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Ūkininkai dalijasi gėrybėmis ir remia medikus

Kaunas. Įvairių rajonų ūkininkai net ir tokiu ekstremaliu metu rengia paramos akcijas, padeda medikams ir kitiems, atsidūrusiems sudėtingoje situacijoje.

Dar visai neseniai, prieš pora mėnesių, niekas net blogiausiame sapne nesapnavo, kad ir mus pasieks koronavirusas. Dabar daugelis mūsų bendruomenės narių gyvena nežinioje ir baimėje. Ne vienas susimąsto, kaip gyventi ir kas bus ateityje. Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga labai operatyviai atsigręžė į jautriausią grandį – medikus.

,,Šiandien labiausiai reikalinga pagalba mūsų medikams. Kaip mus beramintų valdžia, kad jiems visko pakanka, bet jau ne vieną savaitę girdime pagalbos šauksmą, kad mūsų medikams trūksta paprasčiausių apsaugos priemonių. Jei dar kažkiek apsaugos priemonėmis yra aprūpinamos didžiosios ligoninės, tai tuo tarpu rajonuose jos paliktos kapstytis savo jėgomis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kvietėme savo narius padėti medikams įsigyti būtinų apsaugos priemonių. Labai džiugu, kad kolegos tikrai supratingi ir daugelis atsiliepė į tokį raginimą. Per keletą dienų Kėdainių krašto ūkininkai medikams paaukojo 7600 eurų. Už juos bus perkama vienkartinių pirštinių, chalatų, respiratorių, būtinų medikamentų, įrangos‘‘, - sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas.

Jis drauge su sąjungos valdyba nuoširdžiai dėkoja visiems, parėmusiems medikus.

Be to, ūkininkai dalijasi ir savo užaugintomis gėrybėmis. Rimantas Žebarauskas kraštiečiams davė bulvių. Jos vežamos neįgaliesiems, į senelių namus, pas garbaus amžiaus žmones.

Medikams padėti skuba ir Jurbarko rajono ūkininkai. Lietuvos ūkininkų sąjunga informuoja, kad pirmoji rajono ūkininkų parama – 1000 vnt. vienkartinių pirštinių ir 100 vnt. apsauginių galvos apdangalų jau perduoti Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui.

O Šakių rajono ūkininkas Mindaugas Martinaitis per socialinį tinklą pats inicijavo paramos rajono medikams akciją.

Jis per socialinį tinklą kreipėsi į Šakių krašto ūkininkus: „Stringant apsirūpinimui apsaugos priemonėmis kovoje su virusu, Šakių rajono ūkininkai reiškia norą prisidėti prie šių priemonių įsigijimo ir paskirstymo mūsų rajono sveikatos apsaugos įstaigoms ir policijai. Kas jau yra padaryta: kalbėjau su policijos pareigūnais, visuomenės sveikatos biuru, ligoninės priėmimo skyriumi ir greitąja pagalba. Išklausiau dabartinę situaciją, išsiaiškinau, ko labiausiai trūksta. „Lukšių tekstilė“ jau siuva kaukes ir kombinezonus. Užsakytos medicininės pirštinės, respiratoriai, greitieji koronaviruso nustatymo testai, dezinfekavimo skystis.

Visos priemonės bus išdalintos jau minėtoms įstaigoms. O didėjant paramai, pagal galimybes bus užsakoma ir daugiau priemonių.“

Klaipėdos vaikų ligoninėje šią savaitę kasdien lankėsi vienas Kretingos ūkininkas. Jis atvežė daug pirmojo būtinumo apsaugos priemonių. Nežinomu panoręs likti vienas rajono ūkininkų sako tai darantis ne dėl to, kad išgarsėtų.

Tai, tik keli pavydžiai, kaip pilietiški ūkininkai stengiasi padėti medikams ir kitiems, atsidūrusiems sudėtingoje situacijoje. Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) taip pat ragina žemdirbius aktyviai prisidėti prie koronaviruso suvaldymo.

Žemdirbiai, profesionaliai vykdydami savo verslą, yra apmokyti atsakingai naudoti chemines medžiagas, o kartu ir apsisaugoti nuo jų keliamo pavojaus sveikatai. Daugumoje ūkių naudojami respiratoriai, vienkartiniai kūno apsaugos kostiumai. Kaip tik šių priemonių šiuo metu trūksta Lietuvos sveikatos priežiūros ir apsaugos institucijose, - pranešime teigia LŽŪT.

LŽŪT ragina kiekvieną ūkininką ar bendrovę peržiūrėti savo ūkio lentynas ir paieškoti atliekamų kūno bei kvėpavimo takų apsaugos priemonių, kurias galėtų pristatyti į artimiausią rajono ligoninę ar polikliniką. Kviečiama nelikti abejingiems šio viruso grėsmės akivaizdoje ir prisidėti kas kuo galime.

LŽŪT, kuri vienija augalininkystės, pienininkystės, gyvulininkystės, sodininkystės ir įvairių kitų krypčių ūkius, dar kartą patikina šalies piliečius, kad Lietuvos žemės ūkio sektorius yra visiškai  pajėgus aprūpinti šalį saugiu ir sveiku maistu.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos