Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Trečdalis tyrimų dėl neteisėto ES lėšų pasisavinimo susiję su NMA
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Daugiau nei trečdalis tyrimų dėl neteisėto Europos Sąjungos (ES) lėšų pasisavinimo susiję su Nacionaline mokėjimo agentūra (NMA), todėl nutarta stiprinti jos rizikų valdymo gebėjimus, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot jos, finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pagrindinis prioritetas nuo šiol bus sustabdyti ES lėšų grobstymą, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

„Mūsų žinia iš VRM yra tai, kad FNTT Europos Sąjungos lėšų grobstymas yra prioritetas ir taikinys. Visos pajėgos, visi mūsų tarnybos resursai bus skirti tam, kad užkirstų kelią ES lėšoms grobstyti, tai jau sutarta su vadovu“, – spaudos konferencijoje po susitikimo su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku ir FNTT vadovu Rolandu Kiškiu trečiadienį teigė A. Bilotaitė. 

Bioversija 2024 04 15 m7

Ministrės teigimu, FNTT šiuo metu atlieka 25 ikiteisminius tyrimus dėl galimo sukčiavimo pasisavinant ES pinigus. 9 iš 25 susiję su NMA. Suma siekia apie 1 mln. eurų“, – sakė A. Bilotaitė. 

„Sutarėme, kad susėsime instituciniu lygmeniu ir tikrai peržiūrėsime visą rizikų valdymo algoritmą, įtraukdami visas institucijas, jog turėtume labai aiškų standartą užtikrinti skaidriam ES lėšų panaudojimui“, – teigė ministrė.

FNTT vadovas R. Kiškis teigė, kad tarnyba iš pradžių koncentruosis į rizikų vertinimo planą, ES pinigų skyrimo procesų skaitmenizavimą. 

„Mūsų pagrindinė užduotis – aiškiai pasakyti, kokie saugikliai neveikia esančiame reguliavime pasisavinant ES lėšas“, – spaudos konferencijoje teigė R. Kiškis. 

Anot jo, dažniausi sukčiavimo būdai – nesąžiningas duomenų pateikimas, jų klastojimas dirbtinai padidinant įrenginių ar prekių kainas.

FNTT neseniai atskleidė didelio masto piktnaudžiavimą ES lėšomis žemės ūkio srityje – klastojant dokumentus buvo siekiama arba užvaldyta daugiau nei 1 mln. Eur paramos. Įtarimai pareikšti 9 fiziniams asmenims.

Žemės ūkio ministras K. Navickas teigė, kad sutarta sukurti išankstinio informavimo instrumentą, kad tokie nusikaltimai būtų pradėti tirti iš anksto, dar nespėjus pasisavinti ES paramos.

„Precedentas arba impulsas šiam susitikimui buvo informacija apie pradėtus ikiteisminius tyrimus piktnaudžiaujant per jaunųjų ūkininkų programą“, – sakė žemės ūkio ministras K. Navickas.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos