Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Teismui perduota pesticidų kontrabandos byla

Vilnius. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė atskleidusi grupuotę, užsiėmusią pesticidų kontrabanda. Trys kaltinamieji stos prieš teismą, dar vienas jau yra nubaustas baudžiamuoju įsakymu.

Bylos duomenimis, keturi kauniečiai iš Kinijos per Jungtinę Karalystę į Lietuvą gabeno falsifikuotus „Basis“, „Granstaras“, „Glinas“, Cerone“, „Opus“, „Aktara“, „Akcetamiprid“ ir kitus pesticidus.

Neturėdami prekių ženklo savininkų – JAV, Vokietijos ir Šveicarijos įmonių ar jų įgaliotų atstovų Lietuvoje leidimo, panaudodami specialiai įgytą tarą, jie išpilstydavo chemikalus į pakuotes, neatitinkančias teisėtų gamintojų originalioms prekėms keliamų reikalavimų.

Bioversija 22 02 02

Pasak FNTT, pateikus pesticidų mėginius tyrimams, nustatyta, kad visi jie nėra originalūs, neturi su jais bendros kilmės, pakuotės ir ženklinimai neatitinka teisėtų gamintojų gaminamų originalių prekių specifikacijos.

Kaltinamieji Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės direktoriumi paskyrė nieko apie nusikaltimus nežinojusį asmenį. Lietuvoje jie taip pat buvo įkūrę kelias bendroves ir dalį jų dokumentų perdavė asocialiems asmenims, taip, FNTT teigimu, siekdami išvengti atsakomybės.

FNTT tyrėjai atliko 15 kratų įtariamųjų namuose, transporto priemonėse, įmonėse ir kitose vietose. 

Jie aptiko ir nelegaliai atvežtų prekių sandėliavimo vietą, kurioje rasta beveik tona birių ir beveik 2 tūkst. litrų skystų pesticidų, jų fasavimui specialiai pritaikytos taros, etikečių.

Rastų augalų apsaugos produktų vertė pagal teisėtų gamintojų gaminamų originalių prekių vertę – beveik 660 tūkst. eurų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos