Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Teismas Mažeikių įmonei uždraudė prekiauti falsifikatais
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Teismas uždraudė Mažeikių chemikalų prekybos įmonei „Alsa“ platinti herbicidus, neteisėtai pažymėtus Vokietijos chemijos pramonės bendrovės BASF prekių ženklu. 

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino BASF prašymą uždrausti Lietuvos bendrovei naudotis jos vardu.

„Importuojamuose ir platinamuose produktuose savavališkai nurodytas BASF pavadinimas, klaidinami vartotojai dėl tikrosios produkto kilmės, neteisėtai naudotasi ieškovės sukurta reputacija, taip nesąžiningai konkuruojant“, – konstatavo Apeliacinis teismas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Alsa“ skundė jai nepalankų pirmosios instancijos teismo sprendimą ir siekė, kad BASF reikalavimai būtų atmesti. 

Ginčas kilo, kai pernai sausį Kauno muitinėje sulaikyta Jungtinės Karalystės (JK) gamintojos „Farm Saver“ atsiųsta „Alsai“ skirta 1 tūkst. litrų herbicidų B-Zone 480 siunta – Valstybinė augalininkystės tarnyba draudžia juos įvežti į Lietuvą ir čia jais prekiauti.

Ant herbicidų nurodyta, kad jų gamintoja – BASF, tačiau muitinės sandėliuose saugotas prekes apžiūrėję ir jų mėginius ištyrę BASF atstovai nustatė, kad tai falsifikatai.

Vokietijos bendrovė teismo prašė prekes konfiskuoti, sunaikinti, taip pat uždrausti „Alsai“ naudoti BASF prekių ženklą, jeigu jų nepagamino BASF.

Lietuvos bendrovė teismui aiškino jokios naudos iš įvežtų herbicidų negavusi, BASF žalos nepadariusi ar su ja nesąžiningai konkuravusi, nes prekių išplatinti nespėjo, o paaiškėjus, jog tai falsifikatas, juos išsiuntė „Farm Saver“, kuri ir yra atsakinga už produkto kokybę. Be to, pasak „Alsos“, herbicidai skirti Latvijos rinkai.

Reikalavimą konfiskuoti prekes ir jas sunaikinti BASF vėliau atsiėmė, o teismui nurodė nematanti prasmės bylinėtis su „Farm Saver“, nes JK suklastotų herbicidų perpardavimui į ES rinką naudojamos skirtingos įmonės.

„Alsa“ iš JK įmonės „Sinergy Generics“ 2019-ųjų kovą importavo, tikėtina, 11 t falsifikuoto ir nesaugiu pripažinto herbicido B-Zone 480. Ši siunta sunaikinta, o JK bendrovei uždrausta eksportuoti produktus į Lietuvą.

„Alsa“ turėjo leidimą prekiauti analogiškais BASF produktais, tačiau ištyrus pastarosios ir „Sinergy Generics“ produktų mėginius, paaiškėjo, kad jie nėra tapatūs, jų cheminė sudėtis skiriasi nuo leidime nurodyto originalaus produkto.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos