Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Tarp naujų COVID-19 židinių - ir grūdų kooperatyvas

Vilnius. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad tarp per praėjusią parą registruotų naujų koronaviruso atvejų ir nustatytų židinių papuolė ir grūdų kooperatyvas. Tai – vienas iš nedaugelio atvejų, kai COVID-19 užsikrėtusiųjų nustatyta žemės ūkio sektoriaus įmonėse.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 36 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius siekia 2762.

O Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad iš patvirtintų 36 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų 14 registruota Vilniaus, po 6 – Kauno, Utenos ir Panevėžio, dar 4 – Klaipėdos apskrityse.

NVSC duomenimis, naujas židinys vakar registruotas Panevėžio apskrityje. COVID-19 liga nustatyta žemės ūkio kooperatyvo „Šiaurės aruodai“, įsikūrusio Pasvalio rajone, darbuotojui. Tai -  antrasis susirgimas šioje įmonėje. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės, epidemiologų vertinimu, siejamos su Akademine kredito unija Kaune.

Bioversija 2024 04 15 m7

ŽŪK „Šiaurės aruodai“ elevatorius grūdų nepriima ir neišveža jau nuo antradienio. Kaip portalui manoūkis.lt sakė kooperatyvo direktorius Aldas Gedvila, įmonės veiklos sustabdymas truks tol, kol bus gauti su užsikrėtusiaisiais kontaktavusių darbuotojų testų rezultatai, išsiaiškintos visos aplinkybės ir pan. Kontaktavę darbuotojai izoliuojasi.

„Elevatoriaus veiklą teko sustabdyti derliaus nuėmimo ir priėmimo metu, o tai nelabai gerai. Tačiau situacija ne tokia bloga dėl to, jog kviečių priėmimas baigtas, nes jais užpildytos numatytos talpos ir turime dalį grūdų netgi lauke. O pupų, kurias numatome priimti, kūlimas dar neprasidėjęs. Taigi, tikimės situaciją greitai išsiaiškinti ir kai galėsime, darbas bus atnaujintas“, - sakė A. Gedvila.

Kiek skelbia oficiali informacija, COVID-19 užsikrėtimo atvejų žemės ūkio sektoriaus įmonėse pasitaiko retai. Neoficialiais duomenimis, koronaviruso užsikrėtimų būta ir žemės ūkio bendrovėse, ir vienoje Panevėžyje veikiančioje perdirbimo įmonėje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos