Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Sustabdyta Kelmės rajono mėsos perdirbimo įmonės veikla
VMVT nuotr.

Vilnius. Sustabdyta Kelmės rajone įsikūrusios mėsos perdirbimo įmonės „Paulis“ veikla ir jai uždrausta į rinką tiekti 710 kg mėsos, teigia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Gavus pranešimą, VMVT Tauragės ir Šiaulių departamentų pareigūnai atliko mėsos gamybos cecho ir maisto prekių parduotuvės patikrinimus.

Nustatyta, kad nesilaikoma higienos (darbuotojai neaprūpinti tvarkinga ir tinkama darbo apranga), didelė nešvara. Ypač netvarkingas inventorius skirtas mėsos gaminiams rūkyti.

Bioversija 2024 07 09 m7

Gamybinėse patalpose rasta pasibaigusio galiojimo maisto priedų mišinių, nustatyti ženklinimo ir atsekamumo pažeidimai.

Dar vienas pažeidimas – netinkamai tvarkomas gyvūninės kilmės atliekos, netvarkingas ir prišalęs šaldiklis, kuriame atliekų rasta daugiau, nei faktiškai nurodyta. 

Tikrinta ir įmonei priklausanti parduotuvė. Nustatyta, kad ten prekiaujama neženklintais mėsos gaminiais.

Parduotuvėje prekiaujama pačios įmonės pagamintais ir iš Lenkijos gamintojų įsigytais mėsos gaminiais. Lenkijos gamintojų mėsos gaminiai išardomi iš pakuočių (vakuuminių, dujinių) ir sudedami į vitriną, vartotojui kainų etiketėje nenurodomas produkto tinkamumo vartoti terminas ir gamintojas.

Rasta neženklintų mėsos gaminių, kuriems nėra galimybės nustatyti realizacijos terminų. Kainų etiketėje nurodytas tinkamumo vartoti terminas vienas, o vizualiai vertinant mėsos gaminių išvaizda (spalva, apdžiūvimas) skiriasi.

Surašytas sprendimas dėl mėsos perdirbimo įmonės veiklos sustabdymo ir produktų tiekimo rinkai uždraudimo, kuriuo uždrausta tiekti į rinką 710 kg šviežios mėsos, pusgaminių ir mėsos gaminių.

Pradėta administracinio nusižengimo teisena

Šaltinis: VMVT
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos