Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Gyvenimas toks...
Sausrai traukiantis, siūloma skelbti ekstremalią padėtį

Vilnius. Lietuvoje pastarosiomis dienomis palijus, stichinė sausra iš šalies po truputį traukiasi – ji dabar fiksuojama tik keturiose savivaldybėse. Nepaisant to, Vidaus reikalų ministerijos teigimu, vis dar yra pagrindas skelbti ekstremalią situaciją, nes nuo sausros nukentėję pasėliai neatsigaus.

Hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių stebėjimų poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazlauskienė BNS sakė, jog stichinė sausra antradienį dar yra Kaišiadorių, Telšių, Kretingos ir Klaipėdos savivaldybėse.

„Po vakar dienos liūčių liko tik keturios savivaldybės, kur vis dar laikosi stichinė sausra. Gali būti, kad po šios dienos lietaus gali nusiimti ir visos keturios“, – kalbėjo J. Kazlauskienė.

Bioversija 23 04 27

Anot specialistės, sausros požymių vis dar yra Kazlų Rūdos, Marijampolės, Trakų, Varėnos, Druskininkų, Jurbarko, Raseinių, Kelmės, Mažeikių ir Joniškio savivaldybėse.

„Praktiškai ji (stichinė sausra, – BNS) jau yra atsitraukusi“, – tvirtino J. Kazlauskienė.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys antradienį teigė, kad Lietuvos žemės ūkis dėl sausros jau neteko trečdalio derliaus, o labiausiai nukentėję žemdirbiai yra šalies pietuose.

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar dėl sausros valstybės mastu skelbti ekstremalią padėtį. Ekstremali situacija leis žemdirbiams sumažinti įsipareigojimus su žemės ūkio produkcijos supirkėjais.

Vidaus reikalų ministro atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius BNS sakė, jog vis dar išlieka pagrindas skelbti ekstremalią situaciją, nes nuo sausros nukentėję pasėliai neatsigaus.

G. Surplys antradienį tikėjosi, kad ekstremali situacija bus paskelbta visoje šalyje.

BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos