Stichinė sausra pasitraukė iš visų rajonų
2019-07-11

Vilnius. Stichinė sausra pasitraukė iš visų rajonų, kuriuose buvo užfiksuota, ketvirtadienį pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Anot jos, stichinė sausra nuo birželio 16 iki liepos 9 dienos buvo fiksuota Elektrėnų savivaldybės ir Trakų bei Varėnos rajonų savivaldybių teritorijose.

Birštono ir Švenčionių rajono savivaldybėse buvo fiksuotas pavojingas meteorologinis reiškinys – sausringas laikotarpis. Teigiama, kad sausa buvo daugelyje Lietuvos rajonų, tačiau nei pavojingos, nei stichinės sausros rodikliai nebuvo pasiekti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Anot tarnybos, nors stichinė sausra ir pasitraukė, nuostoliai žemės ūkiui ir kitiems sektoriams šiemet gali būti didesni nei praėjusiais metais, kai sausra buvo apėmusi 24 savivaldybes.

Naujausiais tarnybos duomenimis, sausringos sąlygos vis dar išlieka Elektrėnų, Kėdainių ir Trakų apylinkėse. Drėgmės trūkumas fiksuojamas Alytaus, Kelmės, Pasvalio, Radviliškio, Šakių rajonuose, taip pat ir kai kur Rytų Lietuvoje.

Teigiama, kad šalies vakaruose – Klaipėdos, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Pagėgių, Plungės, Rietavo, Šilalės, Šilutės, Telšių apylinkėse ir Kalvarijos savivaldybėje fiksuojamas drėgmės perteklius.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(5)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Ogis

  Turėtu valdininkai daugiau dirbt ir išmanyt,ieškot naujų metodų,nes ir tame pačiame rajone vienur sausra,kitur pakankamai lietaus

 • b

  sutinku su ukininku

 • Blinda Tadas Blinda

  Žala jau padaryta , dabar lietus jau beveik nieko nelemia ,tik pradeda ligoms plisti , beje žemė vistiek sausa.

 • Ekologas

  Faktas teisingas. Sausros nebėra jau. Bet valdininkai jos neatšauks, kadangi jie vadovaujasi popieriais, bet ne realybe.

 • Ukininkas

  Kas cia per dregmes perteklius, a jus pablūdot. Po lietaus bulves kasam zeme dulka apie koki dregmes pertekliu kalbat. Tep tik Lietuvoj gali but.....

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai