Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
SSRS žlugimas lėmė švaresnį orą ilgam

Oslas. Mokslininkų studija parodė, kad mėsos pramonės žlugimas ir mėsos vartojimo sumažėjimas buvusioje SSRS neįtikėtinai sumažino anglies dvideginio išskyrimą.

Leidinys „Nature“ rašo, kad Sovietų Sąjungos žlugimas 1991 m. lėmė didžiulį šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo sumažėjimą, nes dėl kilusios ekonomikos krizės daugelis žmonių nustojo valgyti mėsą. Parduotuvėse mėsos neliko.

Vietinės gyvulininkystės pramonės mėsa buvo vienas pagrindinis maisto produktų komunistinės valdžios metu. 1990 m. SSRS gyventojai per metus suvartojo vidutiniškai 32 kilogramus jautienos arba 27 proc. daugiau nei Vakarų Europos gyventojai ir keturis kartus daugiau nei tuo metu vidutiniškai pasaulyje.

Bioversija 2024 07 09 m7

Tačiau mėsos paklausa ir gyvulininkystės produkcija regione smarkiai sumažėjo, kai kasdienio vartojimo prekių kainos pakilo ir rublio perkamoji galia sumažėjo ekonomikos krizės metu. Nuo to laiko apytiksliai trečdalis SSRS žemės ūkio paskirties žemės buvo apleista.

Dėl šių SSRS maisto ir žemės ūkio sistemos pokyčių nuo 1992 m. iki 2011 m. grynasis anglies dioksido kiekis sumažėjo 7,6 mlrd. tonų. Šis sumažėjimas yra lygus ketvirtadaliui išmetamo CO2 kiekio, kuris susidarė dėl per tą patį laikotarpį iškirstų Amazonės miškų. Rusija šiuo metu pagamina apie 2,5 mlrd. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų per metus.

Skaičiuojant įvertinti teršalai, atsirandantys dėl vietinės gyvulininkystės produkcijos ir importuojamų gyvulių, taip pat anglis, uždaryta dirvožemyje ir augaluose, esančiuose apleistoje žemės ūkio paskirties žemėje.

„Po Sovietų Sąjungos žlugimo smarkiai sumažėjo pramoninė gamyba ir emisijos, todėl neturėtų būti nenuostabu, kad taip atsitiko su maisto vartojimu ir gamyba“, - sakė Tarptautinio klimato centro Osle anglies kaupimo specialistas Glenas Petersas (Glen Peters).

Šiandien gyvulininkystė atsakinga už 14,5 proc. pasaulyje šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Dėl jautienos gamybos išskiriama daugiausia teršalų, nes ganykloms plėsti dažnai naikinami miškai ir savanos.

Tarptautinės prekybos tendencijos rodo, kad su mėsos vartojimu susijusių išmetamųjų teršalų kiekiai vėl auga. Rusija per pastarąjį dešimtmetį tapo didžiausia Pietų Amerikos jautienos eksporto paskirties vieta.

Nepamenate, kaip atrodė parduotuvės SSRS laikais? Galite prisiminti, paspaudę šią nuorodą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos