Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Gyvenimas toks...
Siūlo naudotis palydovinių duomenų informacija

Vilnius. Ūkininkams susiduriant su vis didesniais klimato kaitos iššūkiais, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) siūlo naudotis naujausių palydovinių duomenų informacija ir sprendimus ūkyje priimti atsižvelgiant į besikeičiančias ūkininkavimo sąlygas.

NMA praneša, kad nuo šiol ūkininkai mobiliojoje programėlėje „NMA agro“ gali matyti savo deklaruotų laukų augmenijos sodrumo, augalų streso, natūralius bei infraraudono spektro duomenis. Remiantis šiais duomenimis gali būti sudaromi tikslesni tręšimo ir laistymo planai, tiksliau prognozuojamas būsimas derliaus kiekis bei jo kokybė, įrodoma vykdoma žemės ūkio veikla arba force majeure aplinkybės.

Teigiama, kad tokiu būdu ne tik žengtas dar vienas žingsnis link Automatinės laukų nuolatinio stebėjimo (monitoringo) sistemos, kuri ateityje leis NMA atsisakyti patikrų vietoje, sukūrimo, bet ir įgyvendinamas siekis atverti kuo daugiau valstybinių institucijų turimų duomenų visuomenei bei verslui, kas leistų didinti paramos administravimo skaidrumą bei skatintų verslą kurti naujas paslaugas ūkininkams.

Bioversija 22 08 31

Palydoviniai vaizdai atnaujinami kiekvieną mėnesį ir pateikiami nemokamai. Šiuo metu ūkininkai gali stebėti birželio pabaigoje buvusią situaciją laukuose. Pvz., raudona ir ruda spalvos rodo blogą augmenijos būklę arba tai, kad augmenijos nėra (pvz., išnyko dėl sausros), šviesiai žalia reiškia gerą, o tamsiai žalia – labai gerą augmenijos būklę.

Taip pat programėlės pagalba ūkininkai gali informuoti NMA apie augalų įterpimą į dirvą žaliajame pūdyme, juodojo pūdymo apsėjimą, sutvarkytus paramai buvusius netinkamus plotus, atkurtą daugiametę pievą, šieno, žaliosios masės išvežimą iš lauko, šieno presavimą ar sudėjimą į kūgius, taip pat siųsti nuotraukas apie sausros padarinius ūkiuose.

NMA, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija