Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Gyvenimas toks...
Šiltnamių asociacija įspėja – verslas gali žlugti
Manoūkis.lt montažas

Vilnius. Itin daug energijos sunaudojantis šiltnamių verslas gali žlugti. Energijos ištekliams pabrangus 200 proc., šiltnamių įmonės jau nekalba ne tik apie rentabilumą, bet ir grąžinamas paskolas ar atsipirkusias investicijas, sako Šiltnamių asociacijos pirmininkas Evaldas Masevičius.

„Net 50 proc. daržovių kainos sudaro energetikos kaštai, o visa kita – įranga, sėklos, darbas, priežiūra, skynimas, logistika, kol daržovės pasiekia parduotuvės lentynas“, – ketvirtadienį parlamentinės opozicijos inicijuotoje diskusijoje Seime teigė Evaldas Masevičius.  

Pasak jo, energetika šiltnamių versle lemia viską, nes jos sunaudojama daug, ypač rudenį daiginant ar auginant. „Visa tai rudenį, kad žiemos pabaigoje galėtume turėti šviežias daržoves ant savo stalo. Jei nešildysime ir šiltnamiuose nevykdysime veiklos, viskas ne tik užšals, bet ir nuo sniego bei ledo sugrius ir tuo baigsis šiltnamio sektoriaus gyvybingumas“, – pridūrė E. Masevičius.

Bioversija m7 2024 02 22

Šiltnamių asociacijos vadovas pabrėžė, kad šiemet per aštuonis mėnesius šiltnamių savininkai sumokėjo beveik 5 mln. Eur mokesčių.

E. Masevičius skaičiuoja, kad Asociacijos nariai per trejus metus į 40 ha užimančių šiltnamių plėtrą investavo apie 15 mln. eurų. Jo teigimu, šiuo metu šiltnamių sektoriuje dirba daugiau kaip 600 darbuotojų. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos