Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Gyvenimas toks...
Savivaldos finansavimui – naujas modelis

Vilnius. Susiklosčius situacijai, kai žemdirbius ir juos atstovaujančias organizacijas vienija ne tik Žemės ūkio rūmai, bet ir Lietuvos žemės ūkio taryba, žemės ūkio ministras siūlo keisti ir savivaldos finansavimo modelį.

Šiuo metu dalis Žemės ūkio rūmų veiklos yra finansuojama valstybės. Iš ŽŪR pasitraukus Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijai, Lietuvos ūkininkų sąjungai, Lietuvos grūdų augintojų asociacijai ir Lietuvos pieno gamintojų asociacijai, buvo įregistruota Lietuvos žemės ūkio taryba „siekiant aktyvesnės veiklos ir geresnio interesų atstovavimo“. Įsteigus Tarybą buvo pradėtas kelti ir finansavimo klausimas, motyvuojant, kad jei valstybė remia savivaldą, tuomet remiami turi būti ne tik ŽŪR.

Pirmadienį Lietuvos žemės ūkio tarybos posėdyje su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu aptariant sektoriaus aktualijas vėl buvo sugrįžta prie savivaldos finansavimo klausimo. Ministras išsakė idėją, kad žemdirbiai patys turėtų pasirinkti, kurią savivaldos organizaciją nori remti – Žemės ūkio rūmus ar Lietuvos žemės ūkio tarybą.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Ministro teigimu, naujas modelis galėtų pradėti funkcionuoti nuo 2021 metų. „Siūlysiu, kad ateinančiais metais su deklaravimu kiekvienas dirbantis ir deklaruojantis žemę ūkininkas pasirinktų, kam jis skiria 1 eurą nuo hektaro. (…) Ir biudžetinę eilutę mes naikinsime, kad visi būtų vienodose sąlygose”, - kalbėjo A. Palionis.

Ministro teigimu, tam, kad pradėtų veikti nauja finansavimo schema, reikės ir teisės aktų pakeitimų. O progaminiai pakeitimai deklaravimo sistemose jau pradėti.

Lietuvos žemės ūkio taryba šiuo metu vienija dešimt žemdirbių organizacijų: be minėtųjų keturių steigėjų, dar yra prisijungę Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacija, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija, Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacija, Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos arklių augintojų asociacija.

Metus Žemės ūkio tarybai pirmininkavusi Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija posėdyje pirmininkavimą perdavė Lietuvos grūdų augintojų asociacijai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos