Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Gyvenimas toks...
Šabakštyną pavertė bičių „restoranu“

Kėdainiai. Pajieslio kaime bitininkaujantis Juozas Junčis dalijasi savo atradimu – pasėjęs facelijų, sulaukė kur kas gausesnio medunešio nei paprastai.

Juozapas ir Virginija Junčiai maždaug 30 metų draugauja su bitėmis. „Bičių turime tiek, kad jų sunešto medaus užtektų sau ir draugams. Niekada nesistengėme iš bičių uždirbti, tačiau norime valgyti gerą, kokybišką medų“, – sako Juozas.

Kartą grįžtant iš kelionės po Europą, Lenkijoje akys nukrypo į mėlynai žydintį lauką. „Tokį reginį pamatėme vienoje vietoje, po to – kitoje. O kai pasirodė trečia mėlyna žiedų jūra, sustojome ir pradėjome aiškintis, kokie augalai taip užburiančiai žydi. Iš karto atsakymų negavome, tačiau bent jau pasidarėme nuotraukų. Vėliau išsiaiškinome, kad taip žydėjo facelijos – puikus bičių maistas“, – prisimena Juozas.

Bioversija 22 08 31

Netoli namų valdos plytėjo šabakštynas. Juozui gimė mintis jį išsinuomoti, sutvarkyti ir užsėti facelijomis. Taip šį pavasarį vietoj didžiulių varnalėšų dykynės namų pašonėje buvo įrengtas 70 arų „restoranas“ bitėms, kuriame patiekiamas vienas „patiekalas“ – mėlynžiedės facelijos.

J. Junčio eksperimentas, jo žodžiais, nors truputį ir prisvilo, bet pasiteisino su kaupu. Vyras apgailestauja, kad per vėlai prisiruošė jam. Iš Lenkijos J. Junčis parsisiuntė facelijų sėklų, išdirbo žemę, pasėjo jas ir birželio mėnesį sulaukė mėlynųjų žiedų.

Peržydėjusios facelijos brandina sėklas

„Prieš sužydint facelijoms, paruošiau bites naujajam maistui. Avilius ištuštinau taip, kad būtų pradėta nešti tik facelijų žiedų medų. Maždaug trejetą savaičių bitės dirbo labai intensyviai. Kaimynai net juokavo, kad į tą lauką suskrenda ne tik mūsų bitės, bet ir darbštuolės iš visų apylinkių. Per maždaug tris savaites į keturis avilius bitės sunešė 6 dešimties litrų talpos kibirus medaus. Jis tikrai labai kvapnus, malonaus skonio ir tikrai žinome, kad be jokių priedų‘‘, – sakė J. Junčis.

Dalį peržydėjusių facelijų bitininkas paliko, kad brandintų sėklas. Jas jis ruoš, kad kitą pavasarį galėtų vėl berti į žemę ir auginti maistą bitėms. ,,Manau, kad šio eksperimento rezultatas neblogas. Kitąmet sėsiu maždaug hektarą facelijų. Tik svarbu nesuvėluoti su sėja. Facelijos - puikus maistas bitėms, tad medaus tikrai nepritrūksime‘‘, – sako J. Junčis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos