Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Gyvenimas toks...
Rūmuose gerokai sumažėjo žemės ūkio

Kaunas. Iš Žemės ūkio rūmų veiklos pasitraukė pagrindinės stambios gamintojų organizacijos – Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos pieno gamintojų ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos.

Lietuvos ūkininkų sąjungos prašymas oficialiai kol kas nepatenkintas – laukiama patikslintų dokumentų dėl išstojimo. Nutraukti narystę Žemės ūkio rūmuose paprašė ir Respublikinė lenktyninių žirgų lyga.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos pareiškime dėl narystės nutraukimo nurodoma, kad Žemės ūkio rūmų veiklos pertvarka neįvyko, ignoruojami susitarimai, atliekami veiksmai, priešinantys žemdirbius. Bendrovių asociacija piktina tai, kad ją mėginama eliminuoti iš sudaromų tarpžinybinių komisijų, darbo grupių.

Bioversija 23 09 01 m7

„Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumas, įvertinęs galimybę geriau atstovauti žemės ūkio produkcijos gamyba užsiimantiems šalies ūkio subjektams, nutaria išstoti iš Žemės ūkio rūmų“, rašoma pareiškime.

Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiume priimant sprendimą dėl narystės Žemės ūkio rūmuose nutraukimo konstatuota, kad Rūmai neatsižvelgia į Ūkininkų sąjungos nuomonę, žemės ūkio klausimai vis sunkiau sprendžiami, o žemdirbių supriešinimas vis auga.

Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos pieno gamintojų ir Lietuvos grūdų augintojų asociacija š. m. gegužę įregistravo Lietuvos žemės ūkio tarybą, kuri atstovaus jų interesams santykiuose su valdžios ir valdymo institucijomis.

Žemės ūkio ministerija nesureikšmina pokyčių žemdirbių savivaldoje. „Kiekviena asociacija ir jos nariai patys sprendžia, kaip jiems geriau ginti savo interesus. Ministerija nesikiša į asocijuotų organizacijų vidaus reikalus. Tačiau jei vienai ar kitai daliai organizacijų prireiktų pagalbos ieškant bendros kalbos su kita puse, ministerija yra visada pasiruošusi padėti surasti tą bendrą kalbą“, – portalui manoukis.lt situaciją komentavo žemės ūkio ministro patarėja Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Svitojus į pateiktus klausimus dėl galimo ŽŪR derybinių/atstovavimo galių silpnėjimo ir galimo bendradarbiavimo su Žemės ūkio taryba kol kas neatsako.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos