Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Gyvenimas toks...
Pro memoria. Aleksandrui Juozapaičiui atminti

Vilnius. Po sunkios ligos Vilniuje mirė ilgametis redakcijos „Mano ūkis“ talkininkas, fotografas Aleksandras Juozapaitis (1954–2022 m.).

Aleksandro nuotraukos iš svarbių renginių ir įvykių sostinėje, iš kaimų, ūkių, publikuotos žurnale „Mano ūkis“, jo prieduose „VETinfo“, „Mano gyvenimas“, užimtų ne vieną spaudos lanką.

Būdamas kuklus ir tolerantiškas, Aleksandras ir savo herojų (žemdirbių, kaimo kultūros darbuotojų, mokslininkų, specialistų, politikų ir kt.) portretuose stengėsi išryškinti tai, kas vieną žmogų daro artimą kitam.

Bioversija 22 08 31

Bet jokia paslaptis, kad bene labiausiai Aleksandras mėgo fotografuoti gamtą ir gyvūnus. Labiausiai vykusius kadrus rėmino ir dovanodavo, kad jie teiktų žmonėms džiaugsmo.

Sirgdamas surengė fotografijų parodą Nacionaliniame vėžio institute. Padūkusių, linksmų gyvūnų nuotraukos skaidrino pacientų nuotaiką, priversdavo nusišypsoti.

Aleksandras sakydavo, kad gyvūnai lydi jį visą gyvenimą ir padeda ištverti sunkius momentus. „Visų pirma galbūt todėl, kad jie padeda mums gyventi. Džiaugtis, mylėti, liūdėti, kalbėtis... O gal ir todėl, kad jų skleidžiami bioenergetiniai laukai mus tiesiog gydo“, – sakė jis.

Ne vien gyvūnai, bet ir fotografija lydėjo Aleksandrą nuo jaunystės. A. Juozapaitis kaip fotografas aktyviai dalyvavo Atgimimo įvykiuose, jo nuotraukas publikavo Lietuvos ir užsienio leidiniai, dalis saugoma Seimo archyve.

Tiems, kas su A. Juozapaičiu bendravo artimiausiai, nuotraukos primins ne vien užfiksuotus vaizdus, bet ir taktišką ir nuoširdų jų autorių. 

Čia rasite nedidelę A. Juozpaičio publikuotų darbų galeriją

***

Mirus Aleksandrui Juozapaičiui, reiškiame užuojautą šeimai ir artimiesiems.

„Mano ūkio“ redakcija

Šaltinis: manoūkis.lt
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos