Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Priteisė šimtus tūkstančių už neteisėtai atkurtas teises į žemę

Vilnius. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija galutine ir neskundžiama nutartimi priteisė valstybei 608 tūkst. eurų iš asmenų, kuriems neteisėtai buvo atkurtos nuosavybės teisės į Vilniuje, Laisvės prospekte, esančią žemę, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Jos prokurorė 2017 metais kreipėsi į teismą prašydama panaikinti Nacionalinės žemės tarnybos priimtus administracinius teisės aktus, kuriais neteisėtai keturiems giminystės ryšiais susijusiems asmenims buvo atkurtos nuosavybės teisės į žemės sklypo dalį – 0,38 hektaro, bei taikyti restituciją piniginiu ekvivalentu – priteisti valstybei 608 tūkst. eurų.

Pasak prokuratūros, Nacionalinės žemės tarnybos sprendimai, kuriais neteisėtai, pažeidžiant nustatytą tvarką, keturiems asmenims buvo atkurtos nuosavybės teisės į žemę sostinės Laisvės prospekte, buvo priimti 2016 metų balandį. Netrukus šį sklypą naujieji jo savininkai už 608 tūkst. eurų pardavė įmonei, kuri ketino jame statyti prekybos centrą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Būtent šią pinigų sumą prokurorė, gindama viešąjį interesą, prašė priteisti valstybei iš asmenų, kuriems neteisėtai buvo atkurtos nuosavybės teisės, nes įmonė, įsigijusi žemės sklypą, laikytina sąžiningu įgijėju, o aplinkybių, kurioms esant yra galimas nekilnojamojo daikto išsireikalavimas natūra, nenustatyta, todėl restitucija turi būti taikoma sumokant ekvivalentą pinigais.

Pasak prokuratūros, ši administracinė byla teismuose buvo nagrinėjama ne kartą. Vilniaus apygardos administracinis teismas 2017 metų gruodžio 22 dienos sprendimu tenkino Generalinės prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2019 metų lapkričio 27 dieną nutartimi iš dalies patenkino atsakovų apeliacinius skundus ir perdavė administracinę bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, pakartotinai išnagrinėjęs administracinę bylą, 2020 metų birželio 16 dienos sprendimu visiškai tenkino prokurorės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimą.

Įvertinęs nustatytas aplinkybes, teismas konstatavo, kad ginčijami Nacionalinės žemės tarnybos sprendimai negali būti laikomi teisėtais ir pagrįstais, todėl yra naikintini, o valstybei priteisiama 608 tūkst. eurų.

Šį teismo sprendimą paliko galioti ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, spalio 16 dieną atmetusi atsakovų apeliacinius skundus.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos