Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Gyvenimas toks...
Prie Rumunijos krantų apvirto laivas su avimis

Bukareštas. Juodojoje jūroje netoli Rumunijos krantų sekmadienį gelbėtojai vykdė operaciją, mėgindami išgelbėti 14,6 tūkst. avių iš apvirtusio krovininio laivo.

Į Saudo Arabijos vykęs laivas „Queen Hind“ apvirto dėl nežinomų priežasčių netrukus po to, kai išplaukė iš Rumunijos Midijos uosto.

Apvirtus laivui, buvo išgelbėta įgula iš 20 sirų ir vieno libaniečio, taip pat trisdešimt dvi avys, iš kurių dvi buvo ištrauktos iš vandens, pranešė gelbėjimo tarnybos atstovė spaudai Ana Marija Stoica (Ana-Maria Stoica).

Bioversija 22 08 31

„Gelbėjimo operacija tęsiama <...> Tikimės, kad laivo triume esančios avys vis dar gyvos“, – teigė ji naujienų agentūrai AFP.

Gelbėtojai, prie kurių prisijungė ir kariškiai, policija ir narai, bandė atitaisyti su Palau vėliava plaukusio laivo padėtį ir atitempti jį į uostą, pranešė A. M. Stoica.

Pagrindinė Rumunijos gyvulininkystės ir eksportuotojų asociacija „Acebop“ paragino pradėti skubų nelaimės tyrimą.

„Mūsų asociacija sukrėsta, – pareiškime teigė „Acebop“ prezidentė Meri Pana (Mary Pana). – Jei nepavyksta apsaugoti gyvulių gabenant juos didelius atstumus, tai turėtų būti visiškai uždrausta.“

Gabrielis Paunas iš nevyriausybinės organizacijos „Animals International“ pareiškė, kad laivas buvo perkrautas. Jis pridūrė, jog „Queen Hind“ jau turėjo problemų su varikliu praėjusių metų gruodį.

„Privalu nedelsiant pradėti tyrimą“, – pažymėjo jis naujienų agentūrai AFP.

Rumunija, kuri į Europos Sąjungą įstojo 2007 metais, yra viena skurdžiausių bloko narių. Šalis yra trečia pagal dydį avių augintoja po Jungtinės Karalystės ir Ispanijos bei viena didžiausių avių eksportuotojų į Viduriniųjų Rytų rinkas.

Aktyvistai gyvulius gabenančius laivus, kurių iš Midijos uosto kasmet išplaukia apie 100, vadina „mirties laivais“, tvirtindami, jog karštomis vasaros dienomis avys juose tiesiog žūsta.

Liepos mėnesį Lietuvos atstovas Vytenis Andriukaitis, už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys, pareikalavo, kad Bukareštas sustabdytų 70 tūkst. avių gabenimą į Persijos įlanką dėl netinkamų sąlygų ir paprašė Europos Komisijos ištirti Rumunijoje galiojančią praktiką.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija