Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Iš posto traukiasi Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovas

Vilnius. Nustačius nepotizmo (tarnybinės padėties naudojimo giminėms ar draugams proteguoti) apraiškas Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre (ŽŪIKVC), šios valstybės įmonės vadovas Sigitas Puodžiukas traukiasi iš pareigų.

Antradienį Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pranešė, kad centre kai kuriems specialistams mokėti atlyginimai keleriopai viršija rinkoje siūlomą darbo užmokestį, nors įmonė yra sukaupusi kelis milijonus siekiantį nuostolį. 

ŽŪM nurodo, kad S. Puodžiukas pareigas paliko ministrui Kęstučiui Navickui pareikalavus pasiaiškinti dėl situacijos. Kad antradienis – paskutinė jo darbo diena ŽŪIKVC, portalui manoūkis.lt patvirtino ir pats S. Puodžiukas, teigdamas, kad darbus baigia šalių sutarimu.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Kai įmonėje kai kuriems darbuotojams mokamas net iki 18 tūkst. eurų vidutiniškai per mėnesį siekiantis atlyginimas, klesti nepotizmo apraiškos. Įmonė grimzta į vis didesnius nuostolius ir neturi plano, kaip padėtį taisyti, tad jos vadovas privalo trauktis“, – pranešime sakė ministras. Pasak jo, netrukus bus paskelbta naujo vadovo atranka. 

Abejonių dėl įmonės vadovybės sprendimų kilo birželį patvirtintai naujai bendrovės valdybai, kurios daugumą sudaro nepriklausomi nariai.

Anot ŽŪM, valdybai nerimą kelia tai, kad įmonė dirba nuostolingai ir nesitiki pasiekti šiemet suderintų finansinių rodiklių, bet plano, kaip situaciją suvaldyti, neturi. Be to, atskiriems darbuotojams mokami atlyginimai neatitinka rinkos sąlygų.

S. Puodžiukas teigia, kad buvo atlyginta už papildomus darbus

Tuo tarpu S. Puodžiukas portalui manoūkis.lt antradienį telefonu komentavo, kad viena iš galimų nuostolingos įmonės veiklos priežasčių – „tam tikri teisės aktų reikalavimų valstybės įmonėse“. Taip pat jis minėjo ir skiriamą nepakankamą finansavimą funkcijų vykdymui.

Minimas 18 tūkst. eurų atlyginimas, anot S. Puodžiuko, nėra nustatytas darbo užmokestis. „Tiesiog žmonės šalia savo tiesioginių pareigų arba dirbant tose pačiose pareigose, bet vykstant įtemptiems darbams dirbdavo ir vakarais, ir savaitgaliais. Ypatingai administruojant paraiškų priėmimo administracinę sistemą, kada tekdavo paruošti sistemą pasėlių deklaravimui ir vėlgi dėl vėluojančių teisės aktų žmonės turėdavo dirbti vos ne paromis, kad laiku sistema startuotų. Be abejo, žmonėms buvo už tai atlyginama. Bet atlyginama iš įmonės uždirbtų pajamų ir tai, žinoma, generavo nuostolį“, - sakė S. Puodžiukas.

ŽŪM teigimu, nauja valdyba pastebi ir tai, kad įmonėje yra daug darbuotojų, tarpusavyje susijusių giminystės ryšiais. Be to, įdarbinta nemažai žmonių, susijusių su Žemės ūkio ministerijos darbuotojais, tačiau ne visi darbuotojai tinkamai deklaruoja interesus, teigiama pranešime.

Tuo tarpu S. Puodžiukas tvirtina, kad asmenys, kuriems buvo galimybė, kad gali kilti interesų konfliktai, savo interesus yra deklaravę VTEK administruojamame privačių interesų registre. „Tų konfliktų aš ypatingai nemačiau. Jei imant mano asmenį, esu ir deklaravęs, ir ministro įsakymu esu nušalintas nuo sprendimų artimųjų žmonių atžvilgiu“, - kalbėjo ŽŪIKVC vadovas.

Jis priminė, kad jau prieš kurį laiką buvo žiniasklaidos klausiamas dėl giminystės ryšiais susijusių darbuotojų ir tuomet juokaudamas teigė, kad, ko gero, esantis „kiečiausias piršlys“, nes yra bent kelios poros, kurios susipažino dirbdamos ir susituokė, susilaukė vaikų. „Kyla klausimas – kurį vieną man atleisti, kad nekiltų interesų konfliktas? (...) Tie žmonės yra deklaravę savo interesus. Jei kilo ar galimai galėjo kilti interesai, yra nusišalinimai arba nušalinimai. Kitur, jei šeima dirba, bet neturi tiesioginių sąsajų ar pavaldumo, tai aš tikrai nevertinčiau, kad kyla interesų konfliktas“, - sakė S. Puodžiukas.

Dėl galimų sąsajų su Žemės ūkio ministerijos darbuotojais, jis pakartojo, kad visi interesai yra deklaruoti. „Jei ir yra ryšiai, jie absoliučiai nepakenkė įmonės įvaizdžiui ir darbui. Be abejo jie yra deklaruoti, mūsų Korupcijos prevencijos ir viešųjų interesų specialistas pristatė tą informaciją valdybos posėdyje ir informavo, kad visa informacija, kurią jis pristatė, yra viešai prieinama VTEK tinklapiuose. Kas privalėjo ir kas turėjo – deklaravo“, - teigė S. Puodžiukas.

Vis dėl to jis išsakė abejonę, kad neatitikimai galėjo atsirasti perkeliant duomenis iš vienos sistemos į kitą. „Vienintelis dalykas, kur, galbūt, mes padarėme prielaidą, tiktai prielaidą - tai nėra faktas... Kadangi interesai anksčiau buvo deklaruojami kitoje informacinėje sistemoje, tai yra tikimybė, sakau – tikimybė, kad, galbūt, perkeliant kai kurių asmenų duomenis jie nepersikėlė, galbūt buvo kažkurių neatnaujinta, tikrai ne piktybiškai, bet esant įsitikinimui, kad jų duomenys iš vienos sistemos tvarkingai permigravo į kitą“, - kalbėjo darbą baigiantis ŽŪIKVC vadovas.

„Suprantu norą galbūt parodyti, kad čia yra tikrai netvarka šitoje įmonėje.  Man tas yra tikrai suprantama“, - pridūrė jis.

Paskyrus laikiną vadovą, valdyba artimiausiame posėdyje inicijuos išsamų Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vidaus auditą.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos