Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Policija rado 4 tonas nelegalių pesticidų. Sulaikyti trys įtariamieji

Kaunas. Kauno kriminalistai sulaikė tris asmenis, įtariamus neteisėtu nelegalių pesticidų įvežimu į Lietuvą. Jiems pareikšti įtarimai ir dėl nelegalios stambaus masto šių produktų prekybos.

Birželį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Buvo gauta duomenų, kad trys asmenys, neturėdami Valstybinės augalininkystės tarnybos leidimo įvežti augalų apsaugos produktus (pesticidus), organizuoja didelių kiekių nelegalių ir galimai falsifikuotų pesticidų įvežimą į Lietuvą bei neturėdami leidimo juos laikyti ir jais prekiauti, stambiu mastu vykdo šių produktų prekybą.

Liepos 5 d. Kauno ir Vilniaus kriminalistai, bendradarbiaudami su Lietuvos augalų apsaugos asociacija, Kaune, Kauno, Širvintų ir Raseinių rajonuose atliko 11 kratų pas fizinius asmenis jų namuose, automobiliuose, ūkiniuose pastatuose ir sandėliavimo patalpose.

Bioversija 22 02 02

Kratų metu policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 4 tonas pesticidų, kuriems įvežti ir jais prekiauti reikalingas Valstybinės augalininkystės tarnybos leidimas. Be mažos dozės herbicidų, kurie yra labai patrauklūs nelegaliems prekiautojams, policijos pareigūnų atliktų kratų metu buvo rasti visoje Europos Sąjungoje uždrausti naudoti produktai, dalis jų – nepaženklinti.

Operacijos metu sulaikyti ir trys asmenys – anksčiau neteisti Kauno rajono gyventojai (gim. 1972 m. ir 1964 m.) ir Širvintų rajono gyventojas (gim. 1958 m.). Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Pasak Lietuvos augalų apsaugos asociacijos vadovės Zitos Varanavičienės, nelegalių augalų apsaugos produktų naudojimas, visų pirma, yra šešėlinė ekonomika ir intelektinės nuosavybės vagystė. Tačiau daug didesnė bėda yra tai, kad į aplinką patenka neaiškios cheminės sudėties mišiniai, dažnai turintys tokių sudedamųjų dalių arba priemaišų, kurios Europos Sąjungoje yra draudžiamos.

„Į aplinką patenka nekontroliuojamomis sąlygomis susintetinti neištirti mišiniai arba „pusfabrikačiai“ – iki galo nepagaminti produktai, tik techninė medžiaga“, – teigia Z. Varanavičienė, pridurdama, jog dėl tokios veiklos pagrįstai galima sunerimti dėl neigiamo poveikio aplinkai ir galutiniam produktui, kuris pasiekia Lietuvos gyventojų stalus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos