Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Gyvenimas toks...
Per pirmąjį pusmetį – trečdaliu daugiau kredito garantijų

Vilnius. Pirmąjį pusmetį, lyginant su analogišku laikotarpiu pernai, Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) išdavė trečdaliu daugiau garantijų. Daugiausiai kreditų su garantija – Šiaulių rajone.

Per pirmąjį pusmetį Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 15,2 mln. eurų kreditų bei lizingo paslaugų suteikė 111 garantijų už 10,4 mln. Eur.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai atitinkamu laikotarpiu suteiktos 2 garantijos už 4,6 mln. Eur. Per visą Fondo veiklos laikotarpį (nuo 1997 m.) jau suteikta 5291 garantija už 875 mln. Eur, kredito įstaigos žemės ūkio ir kaimo verslo sektoriui paskolino 1,1 mlrd. Eur.

Bioversija 22 08 31

Vidutinė kredito įstaigų finansuojama suma siekė 137 tūkst. Eur, teikiama garantija – 94 tūkst. Eur, t.y. 69 proc. kredito sumos.

Didžiausias šiemet suteiktas finansavimas – 1,16 mln. eurų investicinis kreditas, skirtas paukštininkystės verslui plėtoti, mažiausia investicija – 15 tūkst. eurų alternatyviam verslui Šalčininkų rajone kurti.

Daugiausia garantijų kaip ir ankstesniais metais suteikiama ūkininkų ūkiams – jiems suteiktų garantijų suma sudarė 77 proc. viso garantijų portfelio. Labiausiai finansuojama veiklos sritis išliko tradicinis žemės ūkis – augalininkystės projektai sudarė 53 proc. visų išduotų garantijų, gyvulininkystės – 32 proc.

Likusią dalį sumos sudarė alternatyviosios veiklos projektai, kuriuos įgyvendinant buvo įsigyjama miškų ūkio technika, teikiamos autoservisų, kaimo turizmo paslaugos, lėšos skiriamos trumpalaikiam turtui įsigyti.

Pasak Žemės ūkio paskolų garantijų fondo laikinai direktoriaus pareigas einančios Romaldos Globienės, šiemet pastebimas kreditų garantijų poreikio didėjimas.

„Tam didelės įtakos turi dalinis palūkanų kompensavimas imantiems kreditus ar lizingo paslaugas su valstybės garantija. Palūkanos kompensuojamos tiek už investicinius kreditus, tiek už kreditus trumpalaikiam ar biologiniam turtui įsigyti. Kompensacijos procentas siekia net 80 proc. kredito įstaigoms sumokėtų palūkanų sumos, o tai - labai svari parama besiskolinantiems“, - sako R. Globienė.

Kreditų garantijos šiemet aktyviausiai buvo teikiamos Šiaulių rajone – ten suteikta 16 proc. visų kreditų su garantija. Aktyviai taip pat skolinosi Pasvalio, Utenos, Radviliškio, Kėdainių rajonų žemdirbiai ir kaimo verslininkai. Suteiktos garantijos šiemet leido sukurti ir išsaugoti 700 darbo vietų kaimo vietovėse.

Daugiausia kreditų su garantija išdavė kredito unijos – per pirmąjį šių metų pusmetį jos suteikė daugiau nei pusę visų kreditų su garantija (56 garantijos už 5,3 mln. Eur). Aktyviausiai su garantijomis skolinantis bankas – Šiaulių bankas (22 garantijos už 2,7 mln. Eur). Aktyviai skolino ir Luminor bei Medicinos bankas, jiems atitinkamai suteikta 20 proc. ir 3 proc. garantijų portfelio.

ŽŪPGF, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija