Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Gyvenimas toks...
Pažadėjo kompensacijas dėl gaisro pajamų netekusiems ūkiams

Vilnius. Dėl padangų gaisro Alytuje pajamas prarandantiems ūkininkams pirmiausiai žala bus atlyginama tiems, kurie pajamų netenka šiuo metu, - pirmadienį sakė žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Jo teigimu, Vyriausybė trečiadienį ketina įpareigoti Alytaus rajono savivaldybės administraciją kas dvi savaites pateikti informaciją apie nuostolius Finansų ministerijai, kad būtų apmokėta žala. 

„Dabar pagrindinis dalykas, kad užtikrintume kompensacijas žmonės, kurie turėjo pastovias pajamas ir dabar jų nebeturi. Trečiadienį Vyriausybės pasitarime turėtume priimti protokolinį sutarimą, kad Alytaus rajono savivaldybė (kadangi tiktai jos teritorijoje kol kas yra patvirtinta zona) galėtų pateikti susidariusią žalą kas dvi savaites ir galėtų gauti apmokėjimus, kompensaciją“, – žurnalistams pirmadienį po neformalaus ministrų pasitarimo dėl žalos atlyginimo sakė A. Palionis.  

Bioversija 2024 04 15 m7

„Pateikia žalą ir Finansų ministerija apmoka“, – pridūrė jis. 

Anot jo, dėl žalos atlyginimo nukentėjusiems ūkininkams, nedirbantiems gaisro paveiktoje teritorijoje, bus sprendžiama vėliau, atlikus visus tyrimus. Ministras pakartojo, kad dėl žalos galės kreiptis ir nukentėjusios įmonės, ir ūkininkai, kurie nebuvo užterštoje teritorijoje, bet iš jų nesuperkamas pienas. 

„Bendras žalos atlyginimas bus jau po visų tyrimų, kai identifikuosime visą teritoriją, ir tyrimai, kurie pakartotinai daromi visų tarnybų, kai mes galėsime identifikuoti, per kiek tie dioksinai išsisklaido arba absorbuojasi pačioje gamtoje, tada galėsim pasakyti visą informaciją“, – sakė A. Palionis.

Pasak jo, kol kas neaiškus nuostolių mastas, tačiau „kiek reikės, tiek ir bus pinigų už įrodytą žalą“.

Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos teigimu, galutiniai tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti iki lapkričio 15 dienos, tada esą bus galima ir įvertinti žalą. 

Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad kol kas svarbiausia nuspręsti, kaip turėtų būti atlyginama žala. 

„Puikiai visi girdėjome duotus pažadus atlyginti pagrįstą žalą, tai pats mechanizmas teisės aktuose yra numatytas, o tam, kad nekiltų jokių nesklandumų ir visi pažadai būtų įgyvendinti, yra susitarimas tarpinstituciniu lygiu sudėlioti labai aiškiai schemą, kaip tas žalos klausimas bus sprendžiamas“, – žurnalistams sakė V. Šapoka. 

Be to, pasak jo, lėšos dėl kompensacijų taip pat turės būti numatytos kitų metų biudžete. 

Po gaisro atlikus tyrimą ir surinkus pieno perdirbimo įmonių duomenis, iš prekybos atšaukta 382 tonos „Rokiškio sūrio“, „Rokiškio pieno“, „Varėnos pienelio“, „Rivonos“ ir „Marijampolės pieno konservų“ pieno produktų.

Beje, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kritikuoja sprendimą dėl gaisro Alytuje iš prekybos išimti pieno produktus.

„Atsakomybę už sprendimą dėl galimų gaisro Alytuje padarinių iš prekybos atšaukti užterštą pieną ir jo produktus turėtų prisiimti Maisto ir veterinarijos tarnyba“, - teigia Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius. 

„Turbūt reikėtų ir jiems atsakomybę prisiimti, kad be tyrimų, be vertinimo 300 tonų produkcijos išimta, bet, svarbiausia, išgąsdinti, nes priėjęs prie pieno produktų lentynos jau susimąstai“, – radijui pirmadienį sakė R. Varkulevičius.

Maisto ir veterinarijos tarnybai aptikus užteršto pieno gaisro paveiktose teritorijose esančiuose ūkiuose, 29 ūkiams uždraudė tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį savo reikmės, prekiauti juo tiesiogiai, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną iš šių ūkių.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos