Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Paroda „Ką pasėsi...“ sugrįš rudenį

Kaunas. Dėl karantino nukelta tradicinė paroda „Ką pasėsi...“ žada grįžti kitų metų rudenį ir aprėpti tiek pavasarinės parodos, tiek rudeninės „Inno panorama“ turinius.

Organizatorių teigimu, dabartinė situacija dar neleidžia prognozuoti, ar masiniai renginiai jau bus leidžiami kovą - tradiciniu parodos metu - todėl  „Ką pasėsi... 2021“ turėtų įvykti rugsėjo 23–25 dienomis.

Parodą rengianti VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko komanda teigia, kad ieškant sprendimų apklausti ir ankstesnių parodų dalyviai, išklausytos jų nuomonės.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Puikiai suprantame, kad paroda „Ką pasėsi...“ daugeliui asocijuojasi su pavasario Lietuvoje ir naujo žemės ūkio darbų sezono pradžia. Tačiau nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės šiuo atveju skatina ieškoti naujų  sprendimų. Tokio masto paroda rengiama ne vieną mėnesį ir strategiškai taikliai jai parinktas laikas yra labai svarbi sėkmės  dalis“, – teigia VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius doc. Virginijus Venskutonis, pastebintis, kad daugelyje užsienio šalių reikšmingiausios žemės ūkio parodos tradiciškai vyksta rudenį, kai sektorius atsikvepia po intensyvaus darbų sezono ir pradedami kurti kitų metų veiklos bei plėtros planai.

Anot jo, svarstyti įvairūs variantai, galvota ir apie galimybę renginį organizuoti balandžio pabaigoje ar gegužę, tačiau tuo metu ir ūkininkams, ir juos aptarnaujančioms agroverslo įmonėms yra pats darbymetis.

„Vis dėlto ir mūsų komandos, ir per 90 proc. apklaustųjų bei pagrindinio rėmėjo UAB „Dotnuva Baltic“  nuomonės sutapo -  parodą „Ką pasėsi... 2021“ rengti rugsėjo pabaigoje, nes realu, kad tuo metu ji jau tikrai galės vykti. Žinios apie Europoje prasidedančią vakcinaciją nuo kovido pasigirsta vis dažniau, tad tikimės, kad šis virusas iki rudens bus suvaldytas“, – komentuoja V. Venskutonis. 

VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktoriaus teigimu, „Ką pasėsi... 2021“ turėtų būti dar gausesnė bei turiningesnė, nes į ją perkeliami ir inovacijų skaidos parodos „Inno panorama“ elementai. Todėl parodoje dalyvausiančios įmonės norimiems parodyti eksponatams galės rinktis demonstracinius stendus arba vietą išskirtiniam vienetiniam produktui inovacijų alėjoje.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) netrukus po Nepriklausomybės atkūrimo pradėtos rengti parodos „Ką pasėsi...“ kiekvieną pavasarį sutraukdavo šalies agroverslo lyderius, žemės ūkio krypties mokslo atstovus, smulkiuosius verslininkus bei daugiatūkstantines minias lankytojų. Šiemet turėjusią vykti jubiliejinę parodą sustabdė užklupusi pandemija.

MŪ, VDU ŽŪA inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos