Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Panašu, kad ŽŪR vadovas bus įsipainiojęs į interesų konfliktą

Kaunas. Žemės ūkio rūmai vis delsia informuoti, kiek kainavo suvažiavimas, surengtas Žemės ūkio rūmų pirmininkui Arūnui Svitojui priklausančiame dvare. Pats dvaro šeimininkas atsakyti irgi neskuba.

Vienos Žemės ūkio rūmų organizacijos atstovai pasidalijo nuogąstavimais, jog Žemės ūkio rūmų suvažiavimo organizavimas ŽŪR vadovui priklausančiame dvare, nepasakant, kiek tai atsiėjo Rūmams, nedera su deklaruojamu skaidrumu, o pats ŽŪR vadovas tokiu būdu atsidūrė interesų konflikte.

ŽŪR suvažiavimai paprastai vykdavo istoriniuose rūmuose Kaune. Šiemet ŽŪR suvažiavimo delegatai buvo sukviesti į Saldutiškio dvarą Utenos rajone, kuris priklauso ŽŪR pirmininkui Arūnui Svitojui. Į dvarą atvyko ir būrys svečių, tarp kurių Seimo pirmininkas V. Pranckietis, parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas, Policijos departamento generalinis komisaras R. Požėla ir kt.

Bioversija 2024 04 15 m7

Portalo manoukis.lt redakcija kreipėsi į Žemės ūkio rūmus, prašydama informacijos, kiek ŽŪR atsiėjo suvažiavimo organizavimas ir kiek buvo sumokėta už Žemės ūkio rūmų pirmininkui priklausančio dvaro patalpų nuomą? Atsakymų į šiuos klausimus ŽŪR ieško nuo praeito penktadienio.

Kreipėmės į ŽŪR pirmininką Arūną Svitojų (šiuo metu jis oficialiai atostogauja), prašydami atsakyti, kam kilo iniciatyva organizuoti ŽŪR suvažiavimą jam priklausančiame Saldutiškio dvare ir ar tai neatvedė į viešųjų ir privačių interesų konfliktą?

Klausimai buvo pateikti viešai prieinamais elektroninio pašto adresais. Kreipėmės ir telefonu. Išgirdęs skambučio tikslą, A. Svitojus pasakė, jog posėdžiauja ir pasiūlė skambinti vėliau. Vėliau nei į skambučius, nei į elektroninius laiškus, nei į SMS pranešimą jis neatsakė.

Tad atsakymai, kurie išsklaidytų ar patvirtintų nuogąstavimus dėl galimo interesų konflikto, kol kas už tylos atitvarų.

Sulaukę informacijos iš ŽŪR ar jos pirmininko A. Svitojaus, informuosime.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos