Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Pakruojo rajono laukai tikrinami dėl masiškai krintančių bičių
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Klovainiai (Pakruojo r.). Klovainių miestelyje ėmus masiškai kristi bičių šeimoms, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VATŽŪM) patikrino 3–3,5 km spinduliu nuo bičių žūties vietų esančius laukus.

Paimti 39 rapsų dalių ėminiai augalų apsaugos produktų (AAP) veikliajai medžiagai nustatyti parodė, kad žemdirbiai naudoja ir Europos Sąjungoje (ES) nepatvirtintas veikliąsias medžiagas, o apie tai, kad purškia laukus, ne visada praneša Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.

Tirtuose rapsų dalių ėminiuose rastos 8 skirtingos veikliosios medžiagos, viena jų – nepatvirtinta ES.

Bioversija 22 02 02

VATŽŪM Agrochemijos skyriaus patarėjos Aidos Andruškevičienės teigimu, nustatytas vienas ūkininkas, pažeidęs AAP naudojimo reikalavimus, o pas kitus artimiausiomis dienomis bus atlikti papildomi patikrinimai.

Vis dėlto A. Andruškevičienė pabrėžia, kad tiesiogiai sieti šių pažeidimų su bičių žūtimi negalima – nėra tiesioginių įrodymų, kad rapsai purkšti dienomis.

„Ištirtuose rapsų dalių ėminiuose, kurie paimti iš dviejų ūkio subjektų pasėlių, rasta veiklioji medžiaga Azoxystrobin – ta pati, kuri aptikta ir pas žuvusias bites. Kitų veikliųjų medžiagų, nustatytų bitėse, nerasta nei viename tirtame rapsų dalių ėminyje.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos