Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Organizuota grupė, vykdžiusi NMA projektus, kaltinama dideliu sukčiavimu
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Penki fiziniai ir du juridiniai asmenys kaltinami sukčiavimu, turto iššvaistymu, apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu ir tarnybos pareigų neatlikimu.

Bylos duomenimis, paramos gavėjai ir kiti asmenys kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje 2015–2020 m. Dubingiuose (Molėtų r.) vykdė kelis Nacionalinės mokėjimo agentūros ir Inovacijų agentūros administruojamus projektus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ ir 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 3 prioritetą „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ ir taip sukčiavimo būdu užvaldė didelės vertės svetimą turtą, Europos Sąjungos ir Lietuvai padarė daugiau nei 460 tūkst. Eur turtinės žalos.

Atliekant ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kaltinamieji, siekdami gauti finansinę paramą, suklastojo dokumentus, kuriuose fiksavo tikrovės neatitinkančią informaciją apie neva atliktus darbus, šiuos dokumentus teikė agentūroms.

Bioversija 2024 04 26 m7

Siekdami išvengti didelės turtinės prievolės prisidėti prie projektų finansavimo ir užmaskuoti, kad jų vykdytojai nėra prisidėję prie projektų finansavimo, vykdė pakartotines bankines operacijas tarp bendrininkų valdomų banko sąskaitų.

Bylos duomenimis, nusikalstamų veikų organizatorius ir vadovas bei vienas iš bendrininkų iššvaistė vienos iš bendrovių didelės vertės turtą – 90 tūkst. Eur, nepagrįstai pervesdami šią pinigų sumą į kitas bankų sąskaitas.

Taip pat baudžiamojoje byloje vienas iš asmenų kaltinamas tuo, kad netinkamai atliko statinių statybos techninės priežiūros vadovo pareigas: netikrino faktiškai atlikto darbų kiekio, formaliai pasirašė dokumentus, suprasdamas, kad taip jiems suteikė juridinę galią ir visus privalomus rekvizitus, patvirtinančius dokumentuose nurodytų statybos darbų kiekių atitikimą faktiniam darbų kiekiui, iš anksto nepažadėjęs prisidėjo prie neteisėtų organizuotos grupės veiksmų, dėl ko buvo iš esmės suklaidintos paramas administruojančios agentūros, kurios nepagrįstai išmokėjo paramos lėšas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Europos deleguotųjų prokurorų biuro prokurorai, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos pareigūnai.

Šaltinis: FNTT
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos