Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Gyvenimas toks...
Nukentėję nuo šalnų turėtų kreiptis pažymos

Vilnius. Gaudama pranešimus iš ūkininkų apie šalnų neatlaikiusius augalus, sertifikavimo įstaiga „Ekoagros“ primena, kad tokiais atvejais reiktų kreiptis į savivaldybes dėl pažymų, paliudijančių žalą, išdavimo.

Ekologinio žemės ūkio taisyklėse ir Pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų produktų specifikacijose yra nustatyta, kaip elgtis sertifikavimo įstaigai ir ūkininkams tais atvejais, kai nepalankūs gamtos reiškiniai paveikia pasėlių būklę ar derliaus kokybę.

Ekologinio žemės ūkio taisyklių 44.1 punktas numato, kad jeigu laukai buvo paveikti nenugalimos jėgos (force majeure) ir išimtinių aplinkybių, susijusių su meteorologiniais ar hidrologiniais reiškiniais, ūkio subjektas sertifikavimo įstaigai turi pateikti tai paliudijančią pažymą, išduotą savivaldybės. Pažymų pristatyti nereikia tik tais atvejais, kai teritorijoje yra paskelbta valstybės ar savivaldybės lygio ekstremali situacija.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Tokie patys reikalavimai taikomi ir nacionalinės kokybės produktų augintojams. Tais atvejais, kai derlius buvo nenuimtas ar ypatingai mažas, nes laukai buvo paveikti nenugalimos jėgos ir išimtinių nepalankių gamtos aplinkybių, pareiškėjas sertifikavimo įstaigai turi pateikti savivaldybės pažymą. Pažymos nereikia tada, kai teritorijoje yra paskelbta ekstremali situacija.

Jei pareiškėjas sertifikavimo įstaigai pateikė pažymą arba teritorijoje buvo paskelbta ekstremali situacija, sertifikuojant derlius bus įvardijamas kaip „ypatingai mažas derlius dėl meteorologinių ar hidrologinių reiškinių“ arba „nenuimtas derlius dėl meteorologinių ar hidrologinių reiškinių“.

„Ekoagros“, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos