Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Gyvenimas toks...
Norinčiųjų studijuoti LŽŪU nesumažėjo

Kaunas, rugpjūčio 6 d. Baigėsi studentų priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Žemės ūkio universitete populiariausias išliko Ekonomikos ir vadybos fakultetas.

Lyginant su pernykščiais metais, šiemet stojančiųjų į aukštąsias mokyklas apytiksliai sumažėjo 3 500, bet LŽŪU priėmimo komisijos atsakingasis sekretorius doc. Jonas Vasiliauskas patikino, jog norinčiųjų studijuoti žemdirbiškajame universitete tikrai nesumažėjo.

Priešingai, padaugėjo ekonomikos ir vadybos specialybes besirenkančių studentų. Šiemet į Ekonomikos ir vadybos fakultetą priimti 195, pageidaujančiųjų buvo 3 140. Vandens ūkio žemėtvarkos fakultete norinčiųjų užimti 112 valstybės finansuojamų vietų taip pat netrūko – pretendavo 1 297 abiturientai.

Bioversija 23 09 01 m7

Norą studijuoti agronomiją pareiškė 1054 abiturientai, priimti 135. Norinčiųjų studijuoti hidrotechniką buvo 1557, dokumentus įformino 155.

Mažiau paklausus Žemės ūkio inžinerijos fakultetas. Būta 1 386 stojančiųjų, bet 23 liko laisvos iš numatytų 227 vietų.

Atsakingojo sekretoriaus teigimu, inžinerijos ir mechanikos specialybės nėra tokios populiarios, nes studentai sunkiai „įkanda“ technikos mokslus. Jo nuomone, tai ,,profilinio mokymo pasekmė, kuomet dešimtoje klasėje daugiau orientuojamasi į socialinio mokslo dalykus, o atmetami tokie dalykai kaip fizika, biologija ir chemija“.

Būsimieji studentai pripažįsta, kad jų apsisprendimą lemia aplinka, draugai, egzaminų rezultatai. Būsimasis pirmakursis telšiškis Rolandas, pasirinko geodezijos studijas. Apsisprendimui įtakos turėjo tame pačiame universitete besimokantys draugai, kurie teigiamai atsiliepė apie LŽŪU studijų kokybę.

,,Pasirinkusiems neakivaizdinio pobūdžio studijas konkursas šiemet buvo“, – pabrėžė priėmimo komisijos atsakingasis sekretorius. - Antrojo turo metu planavom priimti 306 norinčiuosius, sulaukta 130 prašymų daugiau, negu buvo numatyta vietų."

Šiemet LŽŪU studijas pradės 570 neakivaizdininkų, 824 dieninio skyriaus studentai valstybės finansuojamose vietose ir 103 - mokamose vietose.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos