Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Neleis lenkų ūkininkams atvykti į Lietuvą dirbti laukų

Kaunas. Balandžio pradžioje rašėme apie problemą, su kuria susiduria Lenkijos-Lietuvos pasienio ūkininkai, turintys žemių kaimyninėse šalyse. Prasidėjus pavasario darbams jie negali įprastai kirsti sienų ir važiuoti įdirbti savo laukų.

Lenkijos valdžia šią problemą pradėjo spręsti, tą daryti žadėjo ir Lietuvos Žemės ūkio ministerija, tačiau mūsų šalis nutarė lenkų ūkininkų neįsileisti.

Lenkijos Suvalkų ir Seinų krašte yra daug ūkininkų, dirbančių laukus Lietuvos pusėje. Lenkijos ūkininkai mūsų šalyje nuomoja žemes, kuriose dažniausiai augina javus, taip pat pievas, iš kurių vasarą pjauną šieną savo galvijams. Uždarius valstybių sienas, ūkininkai negali patekti į savo laukus, nes keliai buvo užtverti tvoromis, smėlio pylimais, prie jų patruliuoja pasieniečiai ir policija.

Bioversija 2024 07 09 m7

Lenkijos savivaldybių vadovai šią problemą daug kartų kėlė įvairiose centrinėse Lenkijos įstaigose. Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas šiuo reikalu kreipėsi ir į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką.

Lenkija jau anksčiau ėmėsi šios problemos sprendimo - buvo išleistas šalies žemės ūkio ir kaimo plėtros ministro Jano Kšyštofo Ardanovskio (Jan  Krzysztof Ardavowski) potvarkis leisti ūkininkams kirsti sieną. Žemdirbiai, turintys kitapus valstybės sienos dirbamųjų laukų, galės ją kirsti, neprivalėdami atlikti karantino. Tačiau jiems būtina gauti artimiausio sienos perėjimo punkto komendanto leidimą.

Tačiau iš Lietuvos pusės sprendimų vis nebuvo. Kaip portalui manoukis.lt balandžio pradžioje sakė žemės ūkio ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas, problema žinoma, Žemės ūkio ministerija tikslina duomenis, kiek yra Lenkijos ūkininkų, turinčių žemių Lietuvos pusėje, kokie tokių žemių plotai ir pan.

Kada sprendimai galėtų būtų priimti, ŽŪM atstovas tuomet atsakyti negalėjo, pridurdamas, jog ministerija supranta, kad darbai laukuose nelaukia ir ilgai delsti negalima.

Šį trečiadienį Žemės ūkio ministerija pagaliau išplatino informaciją, kuri lenkams nepalanki. ŽŪM duomenimis, norinčių atvykti į Lietuvą dirbti laukuose žmonių skaičius gali siekti kelis šimtus. Tačiau jie nebus įleisti.

„Išanalizavome situaciją, kalbėjomės tiek su lenkais, tiek su mūsų pasienio ūkininkais. Šiuo metu valstybė susitelkusi pandemijai suvaldyti, todėl negalime rizikuoti. Lietuviai ūkininkai supranta situaciją ir karantino metu pasirengę lenkams atlikti visus šiuo metu būtinus darbus,“ – trečiadienį sakė žemės ūkio ministras Andrius Palionis. ŽŪM priduria, kad situacijai pasikeitus, bus priimti atitinkami sprendimai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos