Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Gyvenimas toks...
Motinos dienai – gražiausi žiedai

Kaunas. Motinos diena, kuri Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį jau lygiai 90 metų, neatsiejama nuo gėlių. Kokių naujienų siūlo gėlių augintojai šiemet?

Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarį. Motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Koks žiedų derlius išaugintas gėlininkystės šiltnamiuose?

Pirkėjų simpatijos – daugiametėms gėlėms

Bioversija 22 08 31

Kasmet gėlininkystės ūkio „Josvainių gėlės“ vadovė Irena Marmienė drauge su dukra Lina, kuri dirba vadybininke ir apželdintoja, stengiasi išbandyti įvairias dekoratyvinių augalų naujienas savo šiltnamiuose.

Lina Marmaitė be gėlių labai mėgsta auginti ir svyrančius pomidorus

I. Marmienė sako, kas šį sezoną praktiški pirkėjai, be vienmečių gėlių, noriai renkasi ir įvairias daugiametes gėles, kurios sodybą ar sodą gali puošti daugelį metų. Didžiulių pirkėjų simpatijų susilaukė laukinių gėlynų augalai – lubinai, gludai, aguonos, kraujažolės, šalavijai, pentiniai, miskantai bei kiti varpiniai augalai, taip pat daugiametės lobelijos, alūnės, levandos, kurie gerai prisitaikę prie aplinkos sąlygų ir nereikalaujantys ypatingos priežiūros, o žiedų grožiu ir spalvingumu nenusileidžia kitoms žydinčioms gėlėms.

Ypač mėgiami sukulentai – perkūnropės, įvairiausi šilokai bei uolaskėlės, tinkamos alpinariumų apželdinimui bei auginti konteineriuose terasose ar balkonuose, o taip pat retai lankomiems kapams apželdinti.

Iš vienmečių gėlių labai mėgstamos kompozicijos, pavyzdžiui, 3 gėlių rūšių: surfinijų, verbenų, lakišių arba verbenų, surfinijų, pajūrinių lobuliarijų, o taip pat tos pačios rūšies gėlių, tik skirtingų veislių kompozicijos: kalibrachojų, surfinijų, ragilų (Diascia), pelargonijų, kupručių (Cuphea), verbenų. Naujiena – lauke auginamos ir labai ilgai žydinčios gerberos. Populiarumo nepraranda kaulasėkliai ir gacanijos, kurios nebijo pavasarinių ir rudens šalnų, puošniosios begonijos, atsparios sauroms pelargonijos, gyvybingosios verbenos ir žemaūgiai jurginukai.

Irena Marmienė teigia, kad didžiulės pirkėjų simpatijos susilaukė laukinių gėlynų augalai, vieni iš jų – lubinai

Pasak I. Marmienės, nemažai pirkėjų renkasi ir šiltnaminių daržovių, prieskoninių ir aromatinių augalų daigus: mėtų, bazilikų, raudonėlių, šalavijų, retenybių mėgėjai – svyrančius pomidorus ar juodus vaisius vedančias miniatiūrines paprikas.

Pakabinamuose krepšiuose, pastatomuose vazonuose ir net balkonų loveliuose galima auginti „svyrančias“ rožes. Pavyzdžiui, Red Drift – nauja kompaktiškų, 10–30 cm aukščio, miniatiūrinių rožių veislė. Apželdintoja Lina šias rožes vadina vėjo rožėmis („Drift“ išvertus į lietuvių kalbą – vėjelis). Šis pavadinimas joms tikrai tinka, nes be rūpesčių jos žydi gausiai visą vasarą ir vėlyvą rudenį, nejausdamos, jog artėja žiema. Pakabinamuose krepšiuose ar balkonų loveliuose gražiai svyra žemyn, o pasodinti krūmeliai gėlynuose sudaro tankų žydintį kilimą. Tai puikus pasirinkimas turintiems mažesnes erdves, kur nėra galimybės rožių pasodinti tiesiai į žemę.

Sundavilės atsparios lietuviškai vasarai

Pasak bendrovės „Pajūrio gėlės“ vadovės Vaidos Stonkienės, 1 ha šiltnamių komplekse Babtuose žydėjimas tęsiasi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Balandžio mėnesį prekiaujama našlaitėmis, o prieš Motinos dieną prasideda didysis gėlių pardavimas: pagerbti mamas, apsodinti kapus, atnaujinti gėlynus po žiemos ar pasipuošti balkonus bei terasas. Prekyba vasarą žydinčiomis gėlėmis tęsiasi iki liepos pabaigos, o rugpjūtį pradeda žydėti įvairiaspalvės chrizantemos.

Vaida Stonkienė supažindina pirkėjus su retesnėmis gėlėmis

Grožio mylėtojai labai pamilo sundaviles – baltai, rausvai, rožiniai ir raudonai žydinčias vijoklines gėles, atsparias lietuviškai vasarai. Sundavilės ištvermingesnės už surfinijas, petunijas.

„Nors jos laikomos brangiomis gėlėmis (pakabinamame 20 cm skersmens vazonėlyje kainuoja 6 eurus), tačiau jų pardavimai kasmet didėja, šiemet jų išauginome gerokai daugiau negu pernai. Parsivežus į sodybą galima persodinti į didesnius vazonus arba auginti tame pačiame, tik tada dažniau reikės laistyti ir tręšti. Tai puiki dovana Motinos dienai. Beje, jos užsirekomendavo ir auginamos kapinėse, nes ištvermingos, puošnia lapija ir gausiai žydinčios“, – sako V. Stonkienė.

Vis tik tikromis gėlių karalienėmis daugelį metų išlieka ryškiaspalvės ar švelnesnių spalvų žiedais surfinijos, visus žavinčios vešliomis, žemyn svyrančiomis žiedų kaskadomis. Surfinijų yra kompaktiškų formų, augančių nedideliais kupoliukais. Jų giminaitės kalibrachojos dar ištvermingesnės už didžiąsias seses, be perstojo žydinčios iki vėlyvo rudens, nebijančios lietaus ir vėjo kaip pelargonijos.

Pirkėjų mėgstamos svyrančių gėlių kompozicijos: surfinija, verbena, sutera ar surfinijos ir pajūrinė lobuliarija, pelargonija ir šlamutis arba mekardonijos ir verbenos, o taip pat lakišiai, lobelijos, kalibrachojos, ypač džiugina kelių spalvų kalibrachojų deriniai.

Užsienio šalių gėlių daigų augintojai dažnai parduoda iš karto vienoje paletėje įšaknydintus 3 skirtingus daigelius, kurie kainuoja pigiau negu reikėtų sumokėti perkant daigus atskirai. Kelių rūšių gėlių kompozicijos viename inde dabar madingumo ir populiarumo viršūnėje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija