Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Gyvenimas toks...
Miškų savininkai protestuoja dėl veiklos ribojimų ir žada su ūkininkais važiuoti į Vilnių
Asociatyvi Freepik nuotr.

Kaunas. Privačių miškų savininkai surengė protesto akciją – į Kauno regiono kelius išriedėjo dešimtys miškovežių – taip siekiama palaikyti Lietuvos ūkininkus ir atkreipti dėmesį į miškininkų veiklos apsunkinimą saugomose vietose. 

Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) vadovė Giedrė Šlevinskė BNS sakė, kad pirmadienį maždaug 30–40 miškovežių išvažiavo nuo Batėgalos (Jonavos r.) iki Kėdainių. 

„Pravažiuosime ir viskas. Čia kaip palaikymo akcija žemdirbiams, aišku, turime ir savo skundų, čia kaip repeticija prieš Vilnių“, – sakė G. Šlevinskė.

Bioversija 2024 04 26 m7

Sausio pabaigoje miškų savininkai žada jungtis ir į žemdirbių organizuojamą akciją – miško technika vykti į sostinę.

G. Šlevinskės teigimu, miškų savininkai protestuoja dėl naujo jų veiklos reguliavimo Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose, kai veikla visiškai uždraudžiama arba apribojama, siekia didesnių kompensacijų.

„Tai yra saugotinos teritorijos nepranešant miško savininkui, neadekvačios kompensacijos, 5 procentų apyvartinės medienos procentas, irgi norėtų gauti lengvatinį kurą, kaip ūkininkai ir dėl biokuro iš trečiųjų šalių, dėl konkurencingumo Lietuvos“, – pagrindinius savininkų tikslus vardijo PMSA vadovė.

Miškininkai siekia išsiaiškinti, kaip panaudojamos iš jų surinktos lėšos už parduotą žaliavinę medieną, kuri apmokestinama 5 proc. tarifu.

Asociacija anksčiau taip pat pranešė, kad bus siekiama uždrausti biokuro tiekimą iš trečiųjų šalių, apeinant sankcijas, taip pat reikalaujama lengvatinio kuro, skirto naudoti miško ūkio veikloje.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos