Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Milijoninės skolos griauna „Arvi ir ko“ imperiją

Vilnius. Verslininko Vidmanto Kučinsko valdomos įmonių grupės pagrindinės bendrovės „Arvi ir ko“ pradelsti įsipareigojimai siekia 40,605 mln. eurų ir gerokai viršija pusę balanse esančio 53,179 mln. eurų turto vertės, todėl įmonė yra neabejotinai nemoki, nusprendė Kauno apygardos teismas (KAT).

KAT gruodžio 29 dieną iškėlė „Arvi ir ko“ bankroto bylą, jos bankroto administratoriumi paskyrė bendrovę „Restrus“ ir jai nustatė 30,35 tūkst. eurų bazinį atlyginimą. Teismas taip pat areštavo „Arvi ir ko“ turtą, bendrovės kreditoriai per 30 dienų gali pareikšti savo reikalavimus.

Bankroto byla iškelta bendrovių „Dreymoor Fertilizers Overseas“ ir „Belor“ prašymu, to paties  gruodžio pradžioje paprašė ir „Arvi ir ko“ vadovas Vytautas Freimantas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pastarasis nurodė, kad per 2020 metus „Arvi ir ko“ gavo tik 17,8 tūkst. eurų pajamų, tuo metu jos nuosavas kapitalas sumažėjo daugiau kaip 8 mln. eurų iki 32,387 mln. eurų, o įsipareigojimai išaugo beveik 2 kartus iki 20,792 mln. eurų, iš kurių 14,937 mln. eurų reikia sumokėti per vienerius metus.

KAT pažymėjo, kad „Arvi ir ko“ pateiktame kreditorių sąraše yra apskaityti ne visi kreditorių finansiniai reikalavimai.

Užvesta dešimt vykdomųjų bylų

„Antstolių informacinės sistemos gruodžio 28 d. duomenys patvirtina, kad „Arvi ir ko“ atžvilgiu yra užvesta dešimt vykdomųjų bylų, kurių bendra priverstiniai išieškoma suma yra 9,68 mln. eurų.

Priverstiniai išieškojimai yra vykdomi Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Belor“, „Dreymoor Fertilizers Overseas“, „Srbijagas“, Valstybinio socialinio draudimo fondo Marijampolė skyriaus ir „Swedbank“ naudai, tačiau nei vienas iš šių kreditorių nėra nurodyti „Arvi ir ko“ kreditorių sąraše“, – rašoma KAT nutartyje.

Joje taip pat nurodoma, kad Rusijos „Alfa Bank“ taip pat turi 9,193 mln. eurų reikalavimą, kuris nėra apskaitytas „Arvi ir ko“ kreditorių sąraše. 

„Arvi ir ko“ teismui pateiktame spalio 31 dienos balanse nurodyta, kad įmonės turtas siekia 53,179 mln. eurų, tačiau didžiąją jo dalį sudaro finansinis turtas ir per vienerius metus gautinos sumos – atitinkamai 28,499 mln. ir 24,643 mln. eurų. „Arvi ir ko“ teigimu, jos debitorinės skolos (iš kitų įmonių gautinos sumos) siekia 25,272 mln. eurų, tačiau KAT vertinimu, bendrovė realiai gali atgauti ne daugiau kaip 19,277 mln. eurų skolų.

Paveiks ir žemdirbius

„Arvi ir ko“ įmonės bankrotas gali turėti įtakos ir Lietuvos žemdirbių veiklai, kadangi „Arvi“ grupei priklauso ne viena su agroverslu susijusi įmonė.

Tai - Marijampolės cukraus fabriką valdanti „Lietuvos cukrus“, trąšų gamybos ir prekybos UAB „Arvi fertis“, „Marijampolės pašarai“, gyvūnų atliekas utilizuojanti „Rietavo veterinarinė sanitarija“, verslo konsultacijas teikianti „Baltijos agroverslo projektai“, kalio ir technine druska prekiaujanti „Baltkalis“ ir t.t. (čia pateikiami Wikipedia duomenys apie tai, kas sudaro „Arvi“ įmonių grupę, pačios įmonės portalas uždarytas - red. pastb.).

Dar rugsėjo 23 d. Kauno apygardos teismas nutraukė 2018-ųjų rugpjūtį pradėtą „Lietuvos cukraus“ restruktūrizavimo bylą ir iškėlė įmonei bankroto bylą.

„Arvi ir ko“ įmonių grupė veiklą vykdė ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Rumunijoje.

Kaltinamas sukčiavimu

V. Kučinskas liepos mėnesį buvo sulaikytas Slovėnijoje Rusijos, kurioje yra kaltinamas sukčiavimu, prašymu. Skelbta, kad „Alfa Bank“ iš V. Kučinsko ir jo įmonių per teismus bando atgauti maždaug 20 mln. eurų skolą. Banko advokatas, „Sorainen“ partneris Laurynas Lukošiūnas yra teigęs, kad bendra „Arvi“ grupės įsiskolinimų suma tarptautiniams kreditoriams gali siekti daugiau kaip 40 mln. eurų.

Rugpjūčio pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra kreipėsi į Slovėniją dėl V. Kučinsko perdavimo Lietuvai, nes Kauno apygardos prokuratūra vykdė ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Kučinskas turi įtariamojo statusą. Lapkričio viduryje V. Kučinskas buvo sugrąžintas į Lietuvą ir išleistas į laisvę už 20 tūkst. eurų užstatą, o gruodžio 23 dieną Kauno apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą, nustačius, kad nusikalstama veika nebuvo padaryta.

Pats V. Kučinskas tvirtina, kad yra nekaltas ir jo verslas puolamas nepagrįstai. Rusijoje jam reiškiamus kaltinimus verslininkas anksčiau vadino „Alfa Bank“ pasirinkta gąsdinimo taktika.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos