Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Miestietis savo ateitį sieja su agroverslu Laikas jauniems

Kaunas. Kaunietis Mantas Morozovas – vienas iš nedaugelio miesto jaunuolių, nusprendusių pasirinkti žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijas ir savo ateitį sieti su žemės ūkiu.

„Šiuolaikinis žemės ūkis ir mechanikos inžinerija konkrečiai atveria daug karjeros galimybių“, – įsitikinęs pirmame VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto kurse studijuojantis jaunuolis.

Kaune gimusį ir augusį Mantą visada traukė tikslieji mokslai, įdomi buvo ir įvairi technika, stebėta daug dažniau internete, nei gyvai.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Esu linkęs į tiksliuosius mokslus, mokykloje labiau sekėsi matematika ir fizika nei istorija, chemija ar geografija. Be to, domina ir inžineriniai principai, kuriuos suvokęs ir išmokęs gali lengvai taikyti bet kurioje srityje“, – savo pasirinkimą motyvuoja būsimas žemės ūkio inžinierius.

Kodėl miesto jaunuolis pasirinko studijuoti žemės ūkio mechanikos inžineriją? Pašnekovas neabejoja, kad šiam pasirinkimui didelę įtaką turėjo pas senelius Lėno kaime, Ukmergės rajone praleistos vasaros ir pirmieji bandymai dirbti su technika nedideliame mišriame ūkyje.

„Senelis leido man, dar tada dvylikamečiui, pašienauti, žemę padirbti, o tai man labai patiko ir įsiminė, nesvarbu, kad technika buvo sena, rusiška. Šie prisiminimai ir pastūmėjo stoti į Žemės ūkio akademiją. Rinkausi tai, ko širdis geidė, taip mažais žingsneliais eidamas link vaikystės svajonės įgyvendinimo“, – sako M. Morozovas.

Jis svajoja tęsti senelių veiklą ir kada nors turėti savo ūkį, kurį mato kaip papildomą pajamų šaltinį. Tiesa, suvokia, kad lengva nebus, nes viską kurti teks nuo pradžių, tam prireiks nemažai laiko ir finansinių išteklių, jo žodžiais tariant, pagrindo po kojomis.

Tą pagrindą po kojomis Mantas pradėjo kurti nuo pat pirmų studijų metų. Metų pradžioje agroverslo įmonė „Lytagra“ skyrė jam skatinamąją stipendiją, taip pat pasiūlė lanksčias sąlygas studijas derinti su darbu bendrovėje.

„Ne tik užsidirbu pragyvenimui, bet ir kaupiu patirtį, juk geram specialistui reikia ir teorinių, ir praktinių žinių“, – sako jaunuolis.

Bendrovėje Mantas kol kas dirba puse etato vadybos srityje. Darbas patinka ir ateityje save įsivaizduoja tokioje srityje, tačiau su nekantrumu laukia galimybės padirbėti servise ir taip geriau susipažinti su šiuolaikine žemės ūkio technika.

„Man patinka tai, ką darau, manau, einu teisinga linkme. Studijos taip pat įdomios, nes mokomės ne tik teorinių dalykų – jau lankėmės ir vienoje lietuviškoje žemės ūkio technikos gamybos įmonėje, kur aiškiai pamatėme, kad žemės ūkio inžinieriai kuria ir projektuoja naujus gaminius, mašinas“, – pastebi būsimas žemės ūkio inžinierius.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos