Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Mėsos turgaus prekeiviai turės pildyti elektroninį žurnalą

Vilnius. Nuo rugsėjo 1 d. prekybininkai, prekiaujantys mėsa ir paukštiena bei jų produktais turgavietėse ir viešosiose prekybos vietose, turės pildyti Turgavietės e. žurnalą (i.ŽUR), primena Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Pradėti dirbti su sistema buvo galima jau nuo liepos – prekybininkams buvo skirtas 2 mėnesių pereinamasis laikotarpis.

„Tam, kad perėjimas prie Turgavietės e. žurnalo i.ŽUR smulkiesiems verslininkams būtų kuo sklandesnis, aktyviai bendradarbiavome su turgavietėmis, rengėme mokymus bei teikėme konsultacijas susitikimų metu ir atvykus į VMI aptarnavimo padalinius“, - sako Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad likus savaitei VMI į papildomus mokymus kvies Kauno apskrities turgaviečių prekybininkus bei toliau teiks pagalbą telefonu ar atvykus į vieną iš VMI padalinių.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pavyzdžiui, Kauno apskrityje yra užregistruota 360 prekybos mėsa, paukštiena ir jų produkcija vietų. 

Pagrindinis Turgavietės e. žurnalo tikslas – užtikrinti parduodamų maisto produktų atsekamumą, saugą,  kokybę bei apskaitą. Pasak Kauno AVMI vadovės, kuriant i.ŽUR sistemą taip pat buvo siekiama palengvinti visą apskaitos procesą.

„Prekybininkai nerimauja dėl poreikio į žurnalą suvesti didelius kiekius duomenų. Tačiau įrašant naują produkciją, sistema geba įsiminti pavadinimus ir, kitą kartą vedant, pasiūlyti kaip pasirinkimą. Dėl šios priežasties vieną kartą teisingai suvedus duomenis, vėliau užteks tik pasirinkti“, - sako J. Stankienė.

Pasak VMI, įvedus elektroninius žurnalus, supaprastės ir likučių skaičiavimas, nes dienos gale tai padarys sistema. Visi turimi užregistruotų pardavimų vietų apskaitos žurnalai taip pat bus vienoje vietoje - automatiškai sukurti i.ŽUR.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išduotą leidimą turgavietėje ar viešojoje prekybos vietoje prekiauti mėsa, paukštiena ar jų produktais turintiems prekybininkams e. žurnalai  buvo sukurti automatiškai.

Kaip ir popierinį apskaitos žurnalą, taip ir elektroninį, reikės pildyti kiekvieną dieną: prieš pradedant darbą ir darbo metu į Turgavietės e. žurnalą suvesti  duomenis apie naują gautą,  atsivežtą produkciją, o dienos gale – apie nurašytą, išvežtą bei parduotą produkciją. Prekybininkai įrašus galės tikslinti - padarius klaidą, ją bus lengva ištaisyti, o Turgavietės e. žurnale duomenys išliks atsekami.

VMI, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos