Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Siūloma ūkininkų nebeversti stoti į medžiotojų būrelius

Vilnius. Medžiotojų būreliams priekaištaujant, kad jie verčiami priimti į savo gretas daugiau negu 100 ha valdančius ūkininkus, kurių žemėse jie medžioja, Seimas ketina šią tvarką keisti.   

10 Seimo narių įregistravo atitinkamas Medžioklės įstatymo pataisas. Žemės savininkai, nepriklausomai nuo turimos žemės, galės medžioti savo žemėje, tačiau jie turės sudaryti sutartį su medžiotojų būreliu – jiems nereikėtų tapti būrelio nariu, skirtingai nei dabar.

„Jam (ūkininkui, turinčiam teisę medžioti – BNS) turi būti sudaryta galimybė medžioti nuosavybes teise priklausančioje žemėje“, – BNS teigė vienas siūlymo iniciatorių, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Bioversija 22 02 02

Toks ūkininkas proporcingai turimam žemės plotui mokėtų visus mokesčius, susijusius su medžiojamų gyvūnų apsauga ir jų padarytos žalos atlyginimu, medžioklės plotų priežiūra, dokumentų išdavimu, kitais reikalavimais.   

„Tarkime, jeigu to ūkininko žemė sudaro 10 proc., čia jau būtų tikrai didelis ūkininkas, medžioklės ploto, jam turėtų priklausyti 10 proc. medžioklės išteklių, pavyzdžiui, jeigu būrelis sumedžiotų 100 šernų, tai ūkininkas jų galėtų sumedžioti 10“, – teigė K. Mažeika.  

Jeigu medžiotojų būrelis sutiktų, o ūkininkas norėtų į jį įstoti, tai ir galėtų padaryti.

P. Saudargo teigimu, tokias sutartis su medžiotojų būreliais turėtų sudaryti visi ūkininkai, nepriklausomai, kiek jie turės žemės. Vienintelis reikalavimas jiems – būti medžiotoju.

„Jeigu yra medžiotojas žemės savininkas ir jo žemės yra būrelio medžiojamoje teritorijoje, būrelis privalės sudaryti sutartį dėl jo medžiojimo“, – BNS teigė P. Saudargas.

Jis taip pat sutinka, kad toks reikalavimas medžiotojų būrelius apsunkins: „Bus apsunkinimas, bet ne visi norės, ne visiems rūpės ir ne visi puls sudarinėti tas sutartis“.

Dabar įstatymas numato, kad į medžiotojų būrelius gali įstoti tik ne mažiau kaip 100 ha valdantys medžioti leidimus turintys ūkininkai, per kurių žemes eina būrelio plotai. 

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos