Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
„Linas Agro Group“ parduoda pavaldžiąsias Rusijos ir Baltarusijos įmones
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio bendrovė „Linas Agro Group“ parduoda prieš 13 mėnesių kaip „KG Group“ dalį įsigytas dvi Rusijoje veikiančias įmones „VitOMEK“ (Maskvoje ir Tverės srityje), taip pat Baltarusijoje registruotą „Belfidagro“.

Sutartys dėl šių įmonių pardavimo pasirašytos praėjusį mėnesį. Pirkėjai – Rusijoje registruotos įmonės, tačiau šalių susitarimu jie neskelbiami. Pardavimo sandorius, kurių bendra suma siekia 7,5 mln. Eur, planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.

Parduodamose įmonėse gaminami premiksai, taip pat vystoma jų, pašarų ir pašarams skirtų žaliavų didmeninė prekyba. Jose liepos pabaigoje dirbo 240 darbuotojų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Prieš daugiau nei metus „Linas Agro Group“ tapo ir penkių įmonių Rusijoje bei Baltarusijoje savininke. Viena iš įsigytų įmonių, „GeoMiks“, išregistruota dar 2021 m. ir prijungta prie „VitOMEK“. Likusias įmones nuspręsta parduoti, o potencialių pirkėjų paieška prasidėjo 2021-ųjų pabaigoje.

„Planavome parduoti įmones Rusijoje ir Baltarusijoje neskubėdami, deja, situacija iš esmės pasikeitė. Dėl Ukrainoje prasidėjusio karo nutrūko derybos su jau rastais pirkėjais. Jų ieškoti pradėjome iš naujo, vėliau vyko intensyvios derybos net su keliais pirkėjais.

Neturėjome vilčių, kad parduosime bendroves tokiomis sąlygomis, kokių tikėjomės dar 2022 m. pradžioje. Derybos ir pardavimo detalių derinimas užtruko, todėl džiaugiamės, kad pagaliau užbaigiame šį sudėtingą etapą“, – sakė AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas.

Prasidėjus karui Ukrainoje, AB „Linas Agro Group“ valdomos įmonės atsisakė partnerysčių su Rusijos ir Baltarusijos verslu, ieškojo alternatyvių tiekėjų, prekių ir naujų logistikos maršrutų. Nebendradarbiavo ir su parduodamomis įmonėmis.

„Nespėjome net gerai susipažinti su pernai liepą įsigytomis įmonėmis, nes dėl prasidėjusio karo vasario pabaigoje nutraukėme su jomis ryšius. Vienos įmonės Baltarusijoje („KLM“) kartu su kitomis parduoti nepavyko, neradome pirkėjo, tad toliau tęsiame paiešką“, – komentavo situaciją D. Zubas.

„KLM“ veikla skiriasi nuo kitų parduodamų įmonių – tai didmeninės prekybos įmonė, parduodanti augalininkystės ir veterinarijos prekes, premiksus ir sėklas. Šią įmonę „Linas Agro Group“ įsigyta bendrovė „Kauno grūdai“ valdo kartu su fiziniu asmeniu Baltarusijoje. „Kauno grūdai“ turi 70 proc. jos akcijų. Įmonėje liepos pabaigoje dirbo 62 darbuotojai.

Parengta: pagal „Linas Agro Group“ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos